Sobotnie warsztaty rodzinne – program na maj

Sobotnie warsztaty rodzinne

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy na wspólne poznawanie Muzeum Pana Tadeusza, a także fotografowanie, tworzenie niezwykłych prac plastycznych i odczuwanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty organizowane są w pięciu cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

• soboty, godz. 12.00
  • wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy przyjmowane od 15 kwietnia 2018 od godziny 8.00 rano, decyduje kolejność zgłoszeń

Zapisy

Program na maj 2018

• sobota, 5 maja 2018, godz. 12.00
    Błękitny świat

cykl Magia fotografii
  • warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat

W jaki sposób można sportretować rośliny? Jak robią to botanicy, a jak artyści? Aby się tego dowiedzieć, zapoznamy się z cyjanotypią, jedną z najstarszych technik fotograficznych, dającą odbitki w niebieskim kolorze. Podczas zajęć sami uczulimy papier w roztworze chemicznym, wykonamy roślinne kompozycje i wywołamy piękne błękitne zdjęcia.

• sobota, 12 maja 2018, godz. 12.00
      Zegar kurantowy tyka

cykl Badacze świata – Pracownia słowa i obrazu
      prowadzenie: Andrea Rutkowska, Paulina Podolska, studentki Mediacji Sztuki na ASP we Wrocławiu
    • warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat

Podczas zajęć towarzyszących wystawie Księgi Pana Tadeusza przyjrzymy się temu, jak współcześni artyści wizualni interpretują fragmenty epopei. Na wystawie znajdują się nie tylko plakaty i rysunki, ale i makieta przedstawiająca Zosię w ogrodzie. My także zilustrujemy tekst tworząc przestrzenne wnętrza inspirowane dworkiem w Soplicowie.

• sobota, 19 maja 2018, godz. 17.00
      Gwiezdne historie

cykl Maluchy odkrywają muzeum
    • spotkanie w ramach Nocy Muzeów
    • warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat

Niebo fascynowało ludzi od zawsze – na mapie gwiazd odnajdywano nie tylko zwierzęta i postacie, ale całe historie! Potrafimy z fascynacją wpatrywać się w nocne niebo, wodząc palcem po konstelacjach gwiezdnych, czy obserwować komety. Na tym spotkaniu poznamy bliżej mapę nieba.

• sobota, 26 maja 2018, godz. 12.00
        Pachnidła i pomady. Zmysł węchu
        cykl Śladami pięciu zmysłów
      • zajęcia dla dzieci w wieku 6–10 lat

Na zajęciach poznamy historię perfum. Dowiemy się, kim był perfumiarz, dlaczego w XVIII i XIX wieku perfumy stały się tak popularne. Jak wyglądały pojemniczki, w których je przetrzymywano. Przyjrzymy się też ozdobnym flakonikom eksponowanym w muzeum, a w części warsztatowej stworzymy własne perfumy!

ZAPISY

• na wszystkie warsztaty wstęp bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy!

Prosimy o przesłanie maila ze zgłoszeniem na adres: zapisy@ossolineum.pl. W treści zgłoszenia prosimy o podanie daty warsztatów oraz danych: imienia i wieku dziecka, numeru kontaktowego oraz imienia i nazwiska opiekuna. Zapisy na majowe warsztaty przyjmowane są od 15 kwietnia 2018 od godziny 8.00 rano, decyduje kolejność zgłoszeń.

#muzealniaki