Spotkanie z Tomaszem Kiznym odwołane

Oczy szeroko otwarte. Wrocławskie fotografie Niezależnej Agencji Fotograficznej „Dementi”
wykład w ramach cyklu Misja: Polska. Misja: Wrocław

  • spotkanie odwołane
    nowy termin zostanie podany wkrótce

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Muzeum Pana Tadeusza spotkanie z Tomaszem Kiznym planowane na 20 stycznia 2018 w ramach cyklu Misja: Polska. Misja: Wrocław jest odwołane. Nowy termin spotkania zostanie podany wkrótce.

Przepraszamy za niedogodności!

Zapowiedź spotkania

Powstała w 1982 roku agencja była do 1989 roku jedyną niezależną agencją fotograficzną w Polsce. Jej członkowie dokumentowali wydarzenia stanu wojennego, strajki, demonstracje, happeningi, aksamitną rewolucję w Czechosłowacji, krwawą w Rumunii, upadek komunizmu w ZSRR. To dzięki agencji świat obiegły zarejestrowane obrazy m.in. ciężarówki ZOMO, która przejechała nad demonstrantem Jarosławem Hykiem na placu Czerwonym we Wrocławiu w sierpniu 1982 roku. Fotografie agencji publikowane były na łamach: „The New York Times”, paryskiego „Kontaktu”, londyńskiego „Dziennika Polskiego”, „Tages Zeitung”, „The Guardian”, „Paris Match”.

Tomasz Kizny – fotograf i dziennikarz, jeden z założycieli Niezależnej Agencji Fotograficznej „Dementi”, w której działał w latach 1982–1991. Współpracownik kwartalnika „Karta” (1991–1999), reportażysta w „Magazynie Gazety Wyborczej” (1993–2002). Autor albumów Gułag (2003) oraz Wielki Terror 19371938 (2013).

Więcej informacji o cyklu: Misja: Polska. Misja Wrocław.