Edukacja i wydarzenia

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce interaktywnych spotkań z kulturą dla każdego. Korzystając z potencjału Kamienicy pod Złotym Słońcem znajdującej się w samym sercu Wrocławia, tworzymy program wydarzeń dla wszystkich.

Centrum naszych działań stanowi rękopis epopei narodowej, jest on też pretekstem do wspólnego odkrywania tajemnice Polski szlacheckiej, poznawania współczesnych dziejów naszej ojczyzny, dyskusji o ważnych wartościach, działań twórczych, słuchania, poznawania, doświadczania, wzajemnej współpracy.

Na nasze zajęcia zapraszamy zarówno najmłodsze dzieci, które dopiero zaczynają edukację przedszkolną, jak i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Z rodzinami spotykamy się na twórczych warsztatach muzealnych, na dorosłych i młodzież czekamy z wykładami, koncertami, spotkaniami kuratorskimi.

Jako muzeum dostępne tworzymy zróżnicowaną ofertę dla osób z niepełnosprawnościami, zarówno dzieci, jak i dorosłych.