Wakacyjne lekcje muzealne

Wakacyjne lekcje muzealne
lipiec–sierpień 2018

 • oferta wakacyjna dla grup zorganizowanych
 • lipiec–sierpień 2018
 • zajęcia dla dzieci do 14 lat (tematy dostosowujemy do wieku uczestników w grupie)

Zapraszamy grupy półkolonijne i inne grupy zorganizowane na specjalne letnie lekcje muzealne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci do 14 lat, tematy dostosowujemy do wieku uczestników w grupie.

oferta w MUZEUM PANA TADEUSZA
(Rynek 6)

Lekcje muzealne:

 • Muzealne wyprawy w czasie
 • I piętro ekspozycji Rękopis „Pana Tadeusza”

Jaki jest sprawdzony sposób na przygodę? Książka! A jakie książki czytali bohaterowie Pana Tadeusza? Co ich ciekawiło, bawiło i wzruszało? Uczestnicy warsztatów dowiedzą się czegoś o dawnych lekturach, odwiedzą Salon romantyczny, odkryją, kim był Adam Mickiewicz. W trakcie zajęć spróbują pisania ręcznym piórem i stworzą własną ilustrację.

 • Letnie zabawy w dworku
 • II piętro ekspozycji Rękopis „Pana Tadeusza”

Zastanawialiście się może kiedyś, jak spędzali wakacje mieszkańcy Soplicowa? Albo jak wyglądał latem dwór szlachecki? Na te i inne pytania uczestnicy zajęć poszukają odpowiedzi na wystawie. Wypróbujemy również gry i zabawy, które były znane i lubiane przez dzieci w szlacheckim dworze.

 • Kodowanie wieści
 • ekspozycja Misja: Polska oraz Gabinety Świadków Historii

Życie szpiega jest pełne przygód, ale także niebezpieczne i wymagające. Nie wystarczy być silnym i szybkim – tu liczą się spryt i inteligencja! W trakcie zajęć uczestnicy zmierzą się z zadaniami godnymi słynnego Kuriera z Warszawy, Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Czy uda im się odnaleźć i przemycić ważne informacje? Zapraszamy wszystkich odważnych!

 • Rozmarzony Hrabia i leśne kobierce. O języku obrazów w Panu Tadeuszu
 • Wystawa czasowa Księgi Pana Tadeusza
 • oferta specjalna do 19 sierpnia 2018, zajęcia dostosowane do wszystkich grup wiekowych 

W Księdze III Pana Tadeusza Mickiewicz opisuje, jak soplicowskie grzybobranie widzi Hrabia. Ten marzyciel postrzega las jako scenę teatru, runo leśne jak kolorowe dywany a gałęzie drzew jako ściany kolorowych namiotów. Uczestnicy lekcji przyjrzą się motywom, które autorzy plakatów prezentowanych na wystawie wybrali z tekstu Mickiewicza. Zastanowią się, jak czyta tekst ilustrator i czy jego działanie można porównać z pracą tłumacza? Podczas zajęć uczniowie poznają język poetycki Adama Mickiewicza, zapoznają się z warsztatem artysty ilustratora oraz dowiedzą się, na czym polegają konwencja i styl w tekstach oraz w obrazach.

* * * *

CENNIK

Lekcja muzealna:

150 zł za grupę od 16 do 30 osób z co najmniej dwoma opiekunami

100 zł za grupę do 15 osób z co najmniej jednym opiekunem

Grupy od 16 do 30 osób dzielone są na dwie mniejsze, dla których zajęcia prowadzone są równolegle, w tym samym czasie, przez dwóch edukatorów.

JAK ZAMÓWIĆ ZAJĘCIA?

Aby zarezerwować termin i zamówić lekcję muzealną lub warsztat artystyczny, prosimy o wypełnienie >formularza zgłoszenia.

PYTANIA?

Dział Edukacji Ossolineum
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651