Wakacyjne warsztaty artystyczne

Wakacyjne warsztaty artystyczne
w Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6) i Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich (ul. Szewska 37)

lipiec–sierpień 2018

 • oferta wakacyjna dla grup zorganizowanych
 • lipiec–sierpień 2018
 • zajęcia dla dzieci do 14 lat (tematy dostosowujemy do wieku uczestników w grupie)

Zapraszamy grupy półkolonijne i inne grupy zorganizowane na specjalne letnie zajęcia muzealne, które odbywać się będę w Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6) oraz w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich (ul. Szewska 37). Zajęcia przeznaczone są dla dzieci do 14 lat, tematy dostosowujemy do wieku uczestników w grupie.

Warsztaty artystyczne:

 • Z sita czerpane
 • I piętro ekspozycji Rękopis „Pana Tadeusza”

Czy zastanawialiście się kiedyś, z czego jest zrobiony papier? Jaki jest proces jego powstawania? Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z dawną metodą czerpania papieru na sicie. Dodatkowo każdy arkusz zostanie ozdobiony suszonymi roślinami, kawałkami bibuły i innymi drobnymi elementami. W czasie warsztatów dzieci obejrzą też fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeusza.

 • Zabawy z grafiką
 • ekspozycja i sala warsztatowa

Zapraszamy do fascynującego świata grafiki artystycznej, w którym warsztat składa się z dziesiątek dziwnych narzędzi: są tu rylce, wałki, farby i mikstury. Wszystko to sprawia wrażenie magicznej pracowni, w której powstają niesamowite prace. Na zajęciach postaramy się obłaskawić niecodzienne sprzęty i wykonamy własne odbitki graficzne.

 • Papier z wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru
 • ekspozycja i sala warsztatowa

Papier towarzyszy nam na co dzień, często jest to po prostu biała kartka... A gdyby przenieść wzory z naszej wyobraźni właśnie na kartkę papieru? Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własne wzory unikatowego papieru marmurkowego, który może posłużyć jako dekoracja, okładka książek i zeszytów, albo papier ozdobny. Obejrzymy także fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeusza oraz Bibliotekę romantyka.

* * * *

oferta w ZAKŁADzie NARODOWYm IM. OSSOLIŃSKICH
(ul. Szewska 37)

Warsztaty artystyczne:

 • Widzialne – niewidzialne. Warsztaty z fotografii otworkowej
 • uwaga: grupa maksymalnie 15 osób

Czy pudełko po butach lub puszka po herbacie mogą stać się aparatem fotograficznym? Ależ tak! Trudno uwierzyć, ale przy pomocy zwykłej, szczelnie zamykanej puszki z malutkim otworem, potrafimy zrobić prawdziwe zdjęcie. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzą się, jak wykonać prosty aparat fotograficzny typu camera obscura, zrobią zdjęcia i własnoręcznie wywołają je w ciemni.

* * * *

cennik 

Warsztat artystyczny:

200 zł za grupę od 16 do 30 osób z co najmniej dwoma opiekunami

150 zł za grupę do 15 osób z co najmniej jednym opiekunem

Grupy od 16 do 30 osób dzielone są na dwie mniejsze, dla których zajęcia prowadzone są równolegle, w tym samym czasie, przez dwóch edukatorów.

JAK ZAMÓWIĆ ZAJĘCIA?

Aby zarezerwować termin i zamówić lekcję muzealną lub warsztat artystyczny, prosimy o wypełnienie >formularza zgłoszenia.

PYTANIA?

Dział Edukacji Ossolineum
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651