Oferta dla szkół i przedszkoli

Na zajęcia do Muzeum Pana Tadeusza zapraszamy zarówno dzieci ze szkół podstawowych już od pierwszych klas, jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Czerpiąc z bogactwa świata przedstawionego w poemacie Pan Tadeusz Adama Mickiewicza, pokazujemy uczestnikom polską tradycję i obyczajowość, a także współczesne dzieje naszej ojczyzny.

Najmłodsze dzieci przez zabawę poznają muzealną ekspozycję, rozwiązują zadania, poznają rośliny. Starsi prowadzą dyskusje na ważne tematy, rozmawiają o polskiej historii współczesnej czy słuchają muzyki. Dodatkowym urozmaiceniem są rekwizyty i multimedia oraz wirtualny podróżnik w czasie – muzealny Awatar. Nowością są muzealne warsztaty, w czasie których dzieci i młodzież zwiedzają część ekspozycji muzealnej i biorą udział w działaniach artystycznych. Przygotowujemy również specjalne lekcje muzealne związane z zagadnieniami wystaw czasowych.

Muzeum Pana Tadeusza bierze również udział w programie Szkoła w mieście.

RODZAJ ZAJĘĆ

W Muzeum Pana Tadeusza proponujemy dwa rodzaje zajęć dla dzieci:

• lekcja muzealna (75 min): zajęcia odbywają się w wybranej sali na ekspozycji oraz w sali warsztatowej
  • warsztaty artystyczne (90 min): działania artystyczne w sali warsztatowej poprzedzone są krótkim zwiedzaniem wybranej części ekspozycji.

Zajęcia odbywają sie od wtorku do niedzieli, 8.30 – 16.00.

W czasie lekcji prowadzonych we wtorki i czwartki można spotkać się z wirtualnym podróżnikiem w czasie – muzealnym Awatarem.

Jak zamówić lekcje

By zarezerwować termin i zamówić lekcję muzealną lub warsztat artystyczny, proszę o wypełnienie formularza zgłoszenia:

cennik

Lekcja muzealna

• 150 zł za grupę od 16 do 30 osób z maksymalnie dwoma opiekunami
  • 100 zł za grupę do 15 osób z maksymalnie jednym opiekunem

Warsztat

• 200 zł za grupę od 16 do 30 osób z maksymalnie dwoma opiekunami
  • 150 zł za grupę do 15 osób z maksymalnie jednym opiekunem
  • 200 zł w przypadku warsztatu fotograficznego za grupę do 15 osób z jednym opiekunem

Grupy od 16 do 30 osób dzielone są na dwie mniejsze, dla których zajęcia prowadzone są równolegle, w tym samym czasie, przez dwóch edukatorów; ze względu na konieczność podziału grup obecność dwóch opiekunów jest obowiązkowa. Zasada ta dotyczy zarówno lekcji, jak i warsztatów muzealnych.

Pytania?

Dział edukacji
edukacja-mpt@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651 do 655

Zapisz się do newslettera, by być na bieżąco z aktualną ofertą dla przedszkoli i szkół.