Dzieci 7+ | „Pan Tadeusz” i epoka romantyzmu

muzealne warsztaty artystyczne
„Pan Tadeusz” i epoka romantyzmu

Muzealne warsztaty artystyczne to różnorodne działania o charakterze artystycznym, tematyką nawiązujące do ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza, rozwijające wrażliwość na sztukę, poczucie estetyki, kreatywność, pomysłowość, umiejętność współpracy w grupie. Działania artystyczne w sali warsztatowej poprzedzone krótkim zwiedzaniem wybranej części ekspozycji. Wszystkie warsztaty mogą być przeprowadzone w językach angielskim lub niemieckim. W przypadku zajęć w języku niemieckim grupa nie może przekraczać 15 osób.

Wszystkie warsztaty dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych.

Pełna oferta w PDF jest do pobrania na końcu strony.

Cennik oraz informacje dotyczące rezerwacji na stronie o warsztatach muzealnych.

Dzieci (7–12 lat)

Z sita czerpane
Sale: Biblioteka, Rękopis i sala warsztatowa
English / Deutsch

Czy zastanawialiście się kiedyś, z czego jest zrobiony papier? Jaki jest proces jego powstawania? Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z starodawną metodą czerpania papieru na sicie. Dodatkowo każdy arkusz zostanie ozdobiony suszonymi roślinami, kawałkami bibuły i innymi drobnymi elementami. W czasie warsztatów dzieci obejrzą też ekspozycję poświęconą rękopisowi Pana Tadeusza.

czas trwania: 75 minut

Dzieci i młodzież (7–19 lat)

Papier z wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru
Sale: Biblioteka, Rękopis i sala warsztatowa
English / Deutsch

Papier towarzyszy nam na co dzień, często jest to po prostu biała kartka… A gdyby przenieść wzory z naszej wyobraźni właśnie na kartkę papieru? Podczas warsztatów każdy uczeń wykona własne wzory unikatowego papieru marmurkowego, który może posłużyć jako dekoracja, okładka książek i zeszytów, albo papier ozdobny. W czasie warsztatów dzieci obejrzą też fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeusza oraz Bibliotekę romantyka.

Zabawy z grafiką
Sale: wybrany fragment ekspozycji i sala warsztatowa
English / Deutsch

Zapraszamy do fascynującego świata grafiki artystycznej, w którym warsztat składa się z dziesiątek dziwnych narzędzi: są tu rylce, wałki, farby i mikstury. Wszystko to sprawia wrażenie magicznej pracowni, w której powstają niesamowite prace. Na zajęciach postaramy się obłaskawić niecodzienne sprzęty i wykonamy własne odbitki graficzne w technice monotypii lub linorytu.

czas trwania: 75 minut

Dzieci i młodzież (10–19 lat)

Animacja poklatkowa
Sale: Powidoki i sala warsztatowa
English / Deutsch

Czy wiesz, że już w XIX wieku tworzono proste mechaniczne animacje? Co zrobić, by dwuwymiarowy obraz się poruszył? Tego wszystkiego dowiecie się podczas warsztatów animacji poklatkowej. Wspólnie przygotujemy krótki film, wykorzystując tradycyjne techniki klasycznej animacji: wycinankę, malowanie sypkimi materiałami czy animację plastelinową.