Dzieci 7+ | Polska historia współczesna

muzealne warsztaty artystyczne
polska historia współczesna

Muzealne warsztaty artystyczne to różnorodne działania o charakterze artystycznym, tematyką nawiązujące do ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza, rozwijające wrażliwość na sztukę, poczucie estetyki, kreatywność, pomysłowość, umiejętność współpracy w grupie. Działania artystyczne w sali warsztatowej poprzedzone krótkim zwiedzaniem wybranej części ekspozycji. Wszystkie warsztaty mogą być przeprowadzone w językach angielskim lub niemieckim. W przypadku zajęć w języku niemieckim grupa nie może przekraczać 15 osób.

Wszystkie warsztaty dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych.

Cennik oraz informacje dotyczące rezerwacji na stronie o warsztatach muzealnych.

***

Dzieci i młodzież (7–19 lat)

Zabawy z grafiką
English / Deutsch

Zapraszamy do fascynującego świata grafiki artystycznej, w którym warsztat składa się z dziesiątek dziwnych narzędzi: są tu rylce, wałki, farby i mikstury. Wszystko to sprawia wrażenie magicznej pracowni, w której powstają niesamowite prace. Na zajęciach postaramy się obłaskawić niecodzienne sprzęty i wykonamy własne odbitki graficzne w technice monotypii lub linorytu.

czas trwania: 75 minut

Dzieci i młodzież (10–19 lat)

Animacja poklatkowa
English / Deutsch

Czy wiesz, że już w XIX wieku tworzono proste mechaniczne animacje? Co zrobić, by dwuwymiarowy obraz się poruszył? Tego wszystkiego dowiecie się podczas warsztatów animacji poklatkowej. Wspólnie przygotujemy krótki film, wykorzystując tradycyjne techniki klasycznej animacji: wycinankę, malowanie sypkimi materiałami czy animację plastelinową.

czas trwania: 75 minut

Młodzież (13–19 lat)

Widzialne – niewidzialne. Warsztaty z fotografii otworkowej
English / Deutsch

Czy pudełko po butach lub puszka po herbacie mogą stać się aparatem fotograficznym? Ależ tak! Trudno uwierzyć, ale przy pomocy zwykłej, szczelnie zamykanej puszki z malutkim otworem, potrafimy zrobić prawdziwe zdjęcie. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzą się, jak wykonać prosty aparat fotograficzny typu camera obscura, zrobią zdjęcia i własnoręcznie wywołają je w ciemni.

czas trwania: 90 minut

uwaga: grupa maksymalnie 15 osób