Przedszkole

muzealne warsztaty artystyczne
dla przedszkoli (dla dzieci w wieku od 3 lat)

W Muzeum Pana Tadeusza małe dzieci odkryją zabawę, która uczy. Dzięki naszym edukatorom i specjalnie przygotowanym tematom zajęć dostosowanych do wieku dzieci wizyta w Muzeum będzie dla najmłodszych niezapomnianym przeżyciem i początkiem wielkiej przygody ze światem kultury.

Pełna oferta w PDF jest do pobrania na końcu strony.

Cennik oraz informacje dotyczące rezerwacji na stronie o warsztatach muzealnych.

* * *
Papierowe czary. Czerpanie papieru 
Sale: Rękopis i Biblioteka i sala warsztatowa

Czy zastanawialiście się kiedyś, z czego jest zrobiony papier? Jaki jest proces jego powstawania? Na warsztatach dzieci zapoznają się z starodawną metodą czerpania papieru na sicie. Dodatkowo każdy arkusz zostanie ozdobiony suszonymi roślinami, kawałkami bibuły i innymi drobnymi elementami. W czasie warsztatów uczestnicy obejrzą też fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeusza.

* * *

Kolorowy świat grafiki
Sale: wybrany fragment ekspozycji i sala warsztatowa

Dzieci zapoznają się z monotypią – wyjątkową techniką graficzną, która łączy w sobie malarstwo i rysunek. Jej cechą charakterystyczną jest to, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki, a efekty zaskakują nawet najbardziej doświadczonych artystów.

* * *

Mali garncarze. Warsztaty ceramiczne
Sale: Dom i sala warsztatowa

Dzieci najlepiej uczą się poprzez działanie. Z myślą o naszych najmłodszych muzealnych gościach przygotowaliśmy zajęcia, podczas których dzieci rozwiną swoje zdolności manualne i twórcze myślenie. Dzięki własnej aktywności i kontaktowi z plastycznym materiałem, jakim jest glina, poszerzą wrażliwość artystyczną. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają gliniane naczynia według własnego pomysłu.

* * *

Rzeźbiarskie sztuczki
Sale: Salon Romantyczny i sala warsztatowa

Podczas zajęć dzieci poznają warsztat rzeźbiarza i formiera oraz samodzielnie wykonają gipsowe odlewy. Zapoznają się z całościowym procesem ich powstawania, od mieszania wody z gipsem w odpowiednich proporcjach, wlewania masy do formy, po wyjmowanie zastygłych figur. Pomalują też gipsowe ozdoby, które będą mogły zabrać do domu.

* * *

>>>cennik oraz informacje dotyczące rezerwacji