Brzdąc w muzeum

Zajęcia rodzinne dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat
z opiekunami

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie swoich brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich. Po skończonych zajęciach rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas w specjalnej sali przyjaznej najmłodszym.

Zajęcia prowadzi dr Monika Bronowicka, historyk, edukator muzealny, prywatnie mama pięcioletniej Uli, a także autorka bloga podróżniczego Dolny Śląsk dla Uli.

Zajęcia Brzdąc w muzeum organizowane  są w ramach akcji #muzealniaki, która za cel stawia sobie pokazanie, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dzieci w każdym wieku.

Zapisy

• wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy na zajęcia w maju 2018 przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na tej stronie od 15 kwietnia 2018 od godziny 8.00 rano
  • uwaga, jeden osoba może zapisać uczestników tylko na jeden z majowych terminów

Program na sezon 2017/2018

AKTUALNE

MAJ 2018

• Brzdąc „czyta”

Sprawdzimy, czy brzdące będą zainteresowane książkami i książeczkami. W końcu Adam Mickiewicz czytał Pana Tadeusza swoim dzieciom. Czy teksty wieszcza mogą zainteresować maluszki? Zajęcia odbywają się w ramach wystawy czasowej Księgi Pana Tadeusza

NASTĘPNIE

Czerwiec 2018

Zapisy od 15 maja 2018 od godziny 8.00

• środa, 6 czerwca 2018, godz. 12.00
  • niedziela, 24 czerwca 2018, godz. 12.00
  • Brzdąc zwiedza

Przed wakacyjnymi wyjazdami zobaczymy, jak zwiedzać muzea z malutkimi brzdącami. Czy warto je odwiedzać, czy może poczekać, aż dzieci podrosną? Zastanowimy się, jak skupić uwagę dziecka w muzeum.

minione

KWIECIEŃ 2018

• środa, 4 kwietnia 2018, godz. 12.00
  • niedziela, 22 kwietnia, godz. 12.00
  • Brzdąc zagląda do szuflady

Szuflady kryją w sobie wiele skarbów. Te muzealne także. W różnych zakamarkach poszukamy eksponatów, którymi można zainteresować brzdące. Dowiemy się, gdzie znaleźć te najciekawsze i jak ich nie przegapić.

Marzec 2018

• środa, 7 marca 2018, godz. 12.00
  • niedziela, 18 marca, godz. 12.00
  • Brzdąc słucha

Fortepian w Salonie Romantycznym, piękna muzyka na żywo i w słuchawkach, a może same słuchawki – co najbardziej zainteresuje brzdące? Posłuchamy różnych utworów, obejrzymy piękny instrument i pobawimy się na ziemi

Luty 2018

• środa, 7 lutego 2018, godz. 12.00
    • niedziela, 18 lutego, godz. 12.00
    • Brzdąc ogląda obrazy

Czy piękny obraz jest w stanie zainteresować maluszka? Czy pokazywanie dzieła sztuki kilkumiesięcznemu brzdącowi ma jakikolwiek sens? Sprawdzimy, jak dzieci reagują na sztukę i co może im dać obcowanie z nią.

Styczeń 2018

• środa, 10 stycznia 2018, godz. 12.00
    • Brzdąc szuka skarbów

Jakie skarby kryją się w gablotach? Zobaczymy, czy uwagę maluszków przyciągną kolorowe dzieła sztuki, szable i monety. Dowiemy się, czy można dotykać gabloty z eksponatami.

Grudzień 2018

• środa, 6 grudnia 2017, godz. 12.00
    • Święty Mikołaj u brzdąca

Co Święty Mikołaj robi w muzeum: zwiedza, czy zostawia prezenty? Odkryjemy, czy w zakamarkach nie kryją się jakieś świąteczne niespodzianki.

• środa, 8 listopada 2017, godz. 12.00
    • Brzdąc gra

Sprawdzimy, czy gry, aplikacje i ekrany parowe mogą zająć na krótszą lub dłuższą chwilę nasze brzdące. Dowiemy się, jak z nich bezpiecznie korzystać i dlaczego w ogóle w muzeum pojawiają się multimedia.

• środa, 4 października 2017, godz. 12.00
    • Brzdąc na podłodze

W co można się bawić na muzealnej podłodze? Podczas zajęć zobaczymy, jak wygląda muzeum z perspektywy małego raczkującego albo tuptającego brzdąca i jak zmienia się jego otoczenie w zależności od rodzaju sali.

Wrzesień 2018

• środa, 6 września 2017, godz. 12.00
    • Brzdąc dotyka

Podczas zajęć sprawdzimy, czego w muzeum można dotknąć, a czego nie. Biorąc udział w specjalnie przygotowanych muzealnych zabawach, nauczymy się, jak poradzić sobie ze słynnym muzealnym zakazem „proszę nie dotykać eksponatów”.

#muzealniaki