Brzdąc w muzeum

Sezon 2019/2020

Zajęcia rodzinne dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat z opiekunami

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich. Po skończonych zajęciach rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas w specjalnej sali przyjaznej najmłodszym.

Zajęcia Brzdąc w muzeum organizowane są w ramach akcji #muzealniaki, która za cel stawia sobie pokazanie, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dzieci w każdym wieku.

• wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy na dany miesiąc przyjmujemy poprzez formularze zgłoszeniowe, które są dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca na stronie www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

PROGRAM NA SEZON 2019/2019

LISTOPAD 2019

• 13 listopada 2019 (środa), godz. 11.30
    Opowieści średniowiecza
    Brzdąc w Ossolineum
    Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ul. Szewska 37 Wrocław
  • >>wypełnij formularz zgłoszeniowy

Z okazji prezentacji unikatowej wystawy czasowej Średniowieczne skarby Ossolineum, w listopadzie wyjątkowo zapraszamy na zajęcia z cyklu Brzdąc w Ossolineum, które odbędą się w głównej siedzibie Zakładu przy ul. Szewskiej.

Spotkanie dla rodziców i dzieci w wieku 0–2 lat, połączone z zajęciami logopedycznymi, podczas których uczestnicy obejrzą najstarsze księgi, a potem wspólnie będą gimnastykować buzię i język.

PAŹDZIERNIK 2019

Brzdące spotkają się z pracami ulubionego malarza Telimeny, Aleksandra Orłowskiego, którego prace prezentowane są na wystawie czasowej Nasz malarz Orłowski. Rysunki Aleksandra Orłowskiego w zbiorach Ossolineum w Muzeum Pana Tadeusza.

Spotkanie dla rodziców i dzieci w wieku 0–2 lat, połączone z zajęciami z integracji sensorycznej. W ich ramach uczestnicy zapoznają się ze średniowiecznymi skarbami, a potem wspólnie będą się bawić, tak, żeby rozwijać wrażenia zmysłowe u brzdąców.

Zajęcia Zmysłowe średniowiecze odbywają się w ramach wystawy Średniowieczne skarby Ossolineum (ul. Szewska 37, Wrocław).

_____________________________________________

Kontakt: