Rodzinne poranki muzyczne

sezon 2018/2019

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Koncerty tematyczne skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Każdy poranek będzie połączony z działaniami, które przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie romantycznym.

• wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

GRUDZIEŃ 2018

• 2 grudnia 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Małgorzata Mazij – saksofon
    Saksofon czyli drewniany instrument z metalu
  • >>kup bilet online – brak wolnych miejsc

Małgorzata Mazij – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W 2018 roku ukończyła studia I stopnia na Wydziale Instrumentalnym, specjalność: saksofon. Obecnie kontynuuje kształcenie w zakresie gry na saksofonie na studiach II stopnia. Jest również studentką Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: Edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych. Od 2009 roku jest członkiem Zespołu Wokalnego „Rondo”, funkcjonującego przy Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.

Styczeń 2019

• 6 stycznia 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Gabriela Cybuch – flet
    Poznajmy zaczarowany flet

Gabriela Cybuch – studentka muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym. Współtwórczyni autorskiego warsztatu „Dżem Artystyczny”. Czynnie zaangażowana w wiele projektów muzycznych. Obecnie gra w elektronicznym zespole Fox in the Box i śpiewa w zespole reggae Bethel.

• 27 stycznia 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Dagna Wilk – fagot
    W zaczarowanym świecie fagotu

Dagna Wilk – absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej o specjalności: chóralistyka. Kształciła się w Szkole Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Mielcu oraz w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie. Obecnie studentka V roku na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu o specjalności fagot.

minione

PAŹDZIERNIK 2018

• 7 października 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00Judyta Szałamacha – werble i bębenkiPan Werbelek – skoczne rytmy na bębenku

Judyta Szałamacha – pochodzi z Wrocławia, tu ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. Bacewicz (klasa fortepianu) oraz Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego (Wydział Rytmiki). W tej szkole od trzech lat w kształci się na Wydziale Instrumentalnym (perkusja). Odkąd ukończyła Wydział Rytmiki, pracuje w kilku placówkach przedszkolnych i żłobkowych na terenie miasta. Od 2016 roku jest nauczycielką rytmiki w Szkole Muzycznej I stopnia. Studiuje Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim, w wolnych chwilach uczy się grać brazylijską sambę batucadę na instrumentach perkusyjnych. Bardzo lubi taniec i śpiew. Przez osiem lat uczęszczała do Studium Tańca i Baletu Opery Wrocławskiej, a od dwóch lat udziela się w Zespole Wokalnym „Rondo”.

• 28 października 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00Marta Kasprzyk – harfaZ harfą przez świat

Weronika Ładyżyńska absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie harfy. Ukończyła studia licencjackie w zakresie gry na harfie na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Bierze udział w projektach kameralnych i orkiestrowych, z powodzeniem zajmuje się również edukacją muzyczną najmłodszych.

LISTOPAD 2018

• 4 listopada 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00Dominik Maciążek – akordeonAkordeon – instrument, który oddycha

Dominik Maciążek – wszechstronny muzyk, które swoje umiejętności rozwijał w wielu ośrodkach: Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu, Italian Accordion Academy w Urbino, Hochschule für Musik w Detmold oraz w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ważną część jego działalności stanowi edukacja. Prowadzi klasę akordeonu, zajęcia muzyczne, warsztaty dla dzieci oraz własną szkołę muzyki – Mezzo Forte Autorska Szkoła Muzyki.

• 25 listopada 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Aleksandra Dudycz – fortepian
    Wędrówka przez klawisze – opowieść o fortepianie

Aleksandra Dudycz – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” oraz na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii na kierunku „Teoria Muzyki”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki.

* * * *
Kontakt: