• zajęcia rodzinne dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat z opiekunami
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy na dany miesiąc przyjmujemy poprzez formularze zgłoszeniowe, które są dostępne od 25. dnia poprzedniego miesiąca na stronie muzeum

• ze względu na obostrzenia prosimy, aby na jedno dziecko przypadał maksymalnie jeden opiekun

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich. Po skończonych zajęciach rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas w specjalnej sali przyjaznej najmłodszym.

Zajęcia Brzdąc w muzeum organizowane są w ramach akcji #muzealniaki, która za cel stawia sobie pokazanie, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dzieci w każdym wieku.

muzealniaki matka z dzieckiem mama chusta

Październik 2021

#muzealniaki na wystawie „Pan Tadeusz Różewicz”

• 13 października 2021 (środa), godz. 11:30
  • 17 października 2021 (niedziela), godz.11.30

Nawet Tadeusz Różewicz był kiedyś małym brzdącem, który nigdy nie wyrósł z zainteresowania zabawkami-bibelotami. Uczestnicy wysłuchają opowieści o właścicielu prezentowanych na wystawie przedmiotów i wezmą udział w zabawie rozwijającej wrażenia zmysłowe u najmłodszych. Wspólnie podejmiemy dialog z dzieciństwem poety.

Zajęcia odbywają się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Pan Tadeusz Różewicz”.

prowadzenie:
Agnieszka Hajduk-Undro – od dwóch lat związana z Muzeum Pana Tadeusza, obecnie pracuje w Dziale Edukacji, gdzie zajmuje się m.in. przygotowywaniem oferty edukacyjnej dla przedszkoli i młodszych uczniów, prowadzeniem warsztatów oraz lekcji muzealnych, również w formie online. Współtworzyła i współprowadziła takie zajęcia jak „Wakacyjna podróż w czasie”, „Ferie online”, „Na tropie soplicowskiej przyrody” czy „Wakacyjne Muzeum Pod Złotym Słońcem”.

Marzec 2020

4 marca 2020 (środa), godzina 11.30
Powtarzały je dęby dębom, bukom buki

Brzdąc w muzeum

Drzewa w litewskiej puszczy powtarzały sobie opowieść graną przez Wojskiego na rogu. Podczas zajęć sprawdzimy, jak duży potencjał do zabawy ma w sobie ten fragment Pana Tadeusza

18 marca 2020 (środa), godzina 11.30
Brzydkie kaczątko czy szkaradne kaczę? – o słynnej bajce Andersena

Brzdąc w Ossolineum

W zbiorach Ossolineum najstarszą wersję słynnej baśni Jana Christiana Andersena można poznać sięgając po wydanie jego Bajek i opowiadań z roku 1892. Nie znajdziemy tam jednak znajomego tytułu, ale właśnie Szkaradne kaczę. Będzie nieco historycznie, ale też przyrodniczo, pejzażowo, barwnie i… sensorycznie.

• Zajęcia Brzdąc w Ossolineum odbywają się przy ulicy Szewskiej 37 w Auli im. M. Gębarowicza.

Luty 2020

5 lutego 2020 (środa), godz. 11.30
I wąs pokręcał dumnie
16 lutego 2020 (niedziela), godz. 11.30
I wąs pokręcał dumnie
Brzdąc w muzeum

Jak wyglądali bohaterowie Pana Tadeusza? Na zajęciach dowiemy się, jak ubierał się polski szlachcic i jaką nosił fryzurę. Sprawdzimy, czy brzdące potrafią zrobić równie groźne miny co znany Wąsal, Jacek Soplica?

Styczeń 2020

8 stycznia 2020 (środa), godz. 11.30
#Zapolska lubi mamy
19 stycznia 2020 (niedziela), godz. 11.30
#Zapolska lubi mamy
Brzdąc w muzeum

Gabriela Zapolska znana jest przede wszystkim jako pisarka, ale była też świetną aktorką, kolekcjonerką awangardowej sztuki, a przede wszystkim nietuzinkową kobietą. Wejdźmy, choćby na czworaka, do niesamowitego świata pani Zapolskiej!

Listopad 2020

13 listopada 2019 (środa), godz. 11.30
Opowieści średniowiecza
Brzdąc w Ossolineum

Z okazji prezentacji unikatowej wystawy czasowej Średniowieczne skarby Ossolineum, w listopadzie wyjątkowo zapraszamy na zajęcia z cyklu Brzdąc w Ossolineum, które odbędą się w głównej siedzibie Zakładu przy ul. Szewskiej.

Spotkanie dla rodziców i dzieci w wieku 0–2 lat, połączone z zajęciami logopedycznymi, podczas których uczestnicy obejrzą najstarsze księgi, a potem wspólnie będą gimnastykować buzię i język.

Zajęcia odbywają się w ramach wystawy Średniowieczne skarby Ossolineum (ul. Szewska 37, Wrocław).

2 października 2019 (środa), godz. 11.30
20 października 2019 (niedziela),
godz. 11.30

Brzdące spotkają się z pracami ulubionego malarza Telimeny, Aleksandra Orłowskiego, którego prace prezentowane są na wystawie czasowej Nasz malarz Orłowski.Rysunki Aleksandra Orłowskiego w zbiorach Ossolineum w Muzeum Pana Tadeusza.

9 października 2019 (środa), godz. 11.30
Zmysłowe średniowiecze

Spotkanie dla rodziców i dzieci w wieku 0–2 lat, połączone z zajęciami z integracji sensorycznej. W ich ramach uczestnicy zapoznają się ze średniowiecznymi skarbami, a potem wspólnie będą się bawić, tak, żeby rozwijać wrażenia zmysłowe u brzdąców.

Zajęcia Zmysłowe średniowiecze odbywają się w ramach wystawy Średniowieczne skarby Ossolineum (ul. Szewska 37, Wrocław).

Kontakt:

Dział Edukacji