Światłoczułe. Warsztaty fotograficzne dla dorosłych

• soboty, godz. 16.00
  • wstęp 25 zł, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

Podczas nowego cyklu warsztatów dla dorosłych zajmiemy się dawnymi technikami fotograficznymi. Będziemy szukać głębi ostrości, podglądać Słońce, zdobędziemy wiedzę na temat tajemniczych substancji znajdujących się w ciemni fotograficznej. Warsztaty praktyczne z elementami teoretycznymi, przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych fotografią – zarówno tych rozpoczynających przygodę, jak i tych, których znudziło cyfrowe zapisywanie obrazu i chcieliby sięgnąć źródeł oraz wzbogacić warsztat o analogowe techniki.

odbitka

Co kryje się w ciemnej komnacie?

7 marca 2020 (sobota), godz. 16.00

Do zrobienia oryginalnej fotografii nie potrzeba specjalistycznego sprzętu. Czasem nawet nie potrzeba aparatu. Brzmi niewiarygodnie? Podczas warsztatów będziemy wykonywać zdjęcia w technice fotografii otworkowej. W części teoretycznej dowiemy się kiedy, kto i do czego stosował camerę obscurę oraz jak można samemu wykonać prosty aparat fotograficzny. Następnie samodzielnie wykonamy zdjęcia otworkowe i samodzielnie wywołamy je w muzealnej ciemni.

prowadzenie: Kinga Łaska

Kilka słów o kompozycji

11 stycznia 2020 (sobota), godz. 16.00

Dzięki przemyślanej kompozycji fotograf może wskazać widzowi najważniejszy przekaz dzieła, ułatwić interpretację zawartej w zdjęciu historii i wpłynąć na emocje widza. Podczas zajęć dowiemy się jak uporządkować nasze ujęcie pod względem kompozycji. Dowiemy się co oznacza zasada trójpodziału, linie wiodące czy dynamika kadru. Do udziału w warsztatach niezbędne jest posiadanie aparatu fotograficznego (np. w telefonie).