filmowe warsztaty czytania w ramach IV Festiwalu Tradycji Literackich

AByCzytać

W cyklu „AByCzytać” wskazujemy najlepsze sposoby pozyskiwania informacji o tym, co interesującego i wartościowego ukazuje się na rynku wydawniczym (nie tylko polskim).

W każdym odcinku Marcin Wilk, dziennikarz, publicysta, autor książek i bloger („Wyliczanka”) rozmawia z gośćmi o książkowych podcastach, blogach w mediach społecznościowych, czasopismach i instagramowych profilach, na które warto zaglądać. Cykl realizowany jest w ramach IV Festiwalu Tradycji Literackich.


Odcinek 1

Podcasty biją popularność – dotyczy to także tych opowiadających o literaturze i książkach. W tym odcinku Asia Pinkshot i Marcin Wilk wyjaśniają nie tylko, dlaczego i po co warto słuchać podcastów, ale również podpowiadają, które ich zdaniem są najciekawsze.


Odcinek 2

Blogi i strony internetowe to dla wielu czytelników i czytelniczek ważne źródło informacji o nowych książkach i ulubionych autorach i autorkach. Tym razem Asia Pinkshot i Marcin Wilk podpowiadają, na które strony warto zwrócić szczególną uwagę.


Odcinek 3

Gazety i czasopisma dziś przenoszą się do sieci, ale wielu i wiele nadal chętnie czyta je w wydaniu tradycyjnym. Asia Pinkshot i Marcin Wilk w tym odcinku skupiają się na magazynach literackich (i nie tylko). W audycji pada kilka najbardziej interesujących tytułów.


Odcinek 4

Informacje o nowościach wydawniczych czy interesujące podpowiedzi lekturowe czasami można czerpać z zaskakujących źródeł. W tym odcinku Asia Pinkshot i Marcin Wilk podsuwają adresy mniej oczywistych a wartościowych miejsc w sieci.


Marcin Wilk

Bloguje i vloguje od kilku lat jako Wyliczanka. Z wykształcenia „pan od polskiego”, a jako dziennikarz, publicysta i kurator wydarzeń kulturalnych od dwóch dekad pracuje w kulturze. Jest również autorem kilku książek, w tym dwóch biografii o Annie Jantar (2015) i Irenie Kwiatkowskiej (2019) oraz reportażu historycznego „Pokój z widokiem” (2019).


Asia Pinkshot

Z urodzenia prawie warszawianka, z wyboru berlinka. Na co dzień pracuje w buchbundzie, polsko-niemieckiej księgarni w Neukölln (Berlin). Pasjami czyta, nałogowo chodzi do teatru i niestrudzenie networkuje rozsianą po mieście Polonię. Przymierza się do prowadzenia swojego podcastu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy


Patroni medialni