• 16 listopada 2019 (sobota)
    godz. 11.00–18.00
  • warsztaty dla młodzieży od 16 lat i dorosłych
  • prowadzenie: Marzena Sadocha
  • zapisy: Monolog (do 1800 znaków ze spacjami) inspirowany cytatem: „gdyby to można tak życiu powiedzieć: daj mi spokój, ale ono włazi na kark jak hydra – i zdławi” (G. Zapolska, Moralność pani Dulskiej) należy przesłać do 31 października 2019 na adres: gabinetliteracki@ossolineum.pl. Listę zakwalifikowanych ogłosimy do 10 listopada 2019.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dramatopisarskie prowadzone przez Marzenę Sadochę, autorkę programu warsztatów dramatopisarskich prowadzonych w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz na specjalności creative writing na dziennikarstwie UWr i Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Zajęcia inspirowane będą fragmentami dramatów Gabrieli Zapolskiej.

Prowadzenie

Marzena Sadocha – dramatopisarka, reżyserka, była dramaturżka Teatru Polskiego we Wrocławiu, wykładowczyni i doktorantka DSW we Wrocławiu. Dramaturżka przedstawień Agnieszki Olsten („LINCZ: Pani Aoi. Wachlarz. Szafa”, 2007) i Moniki Pęcikiewicz („Hamlet” W. Shakespeare’a, 2008). Autorka dramatów „Małe dziecko” (finał Konkursu Metafory Rzeczywistości 2011), „Za chwilę spadnie bomba” (półfinał IV edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, 2011; wyróżnienie w Konkursie Metafory Rzeczywistości 2012), „Media Medea” (premiera w reż. M. Libera 2015) i „SZUKAM NA TWOIM CIELE. Snapchat” (czytanie: reż. E. Marciniak, 2014) oraz europoematu „PTAKI KTÓRE JEM” (czytanie: reż. M. Liber, 2014). Reżyserka i autorka tekstów „Tu mówi Elektra” (Teatr Muzyczny Capitol, 2017), przygotowała performanse „Roma movie” (Teatr Polski we Wrocławiu 2012), „Mów do mnie głębiej” (BWA Studio, 2017), „Nieuniknione” (BWA Studio, 2018), „Noc przed oczy nagle upadła” (Instytut im. Z. Raszewskiego w Warszawie, 2019), „Dosłownie fizyczny skurcz serca” (Wrocławski Teatr Współczesny, 2019). Dwukrotna Stypendystka MKiDN i stypendystka ZAiKS. Autorka programu warsztatów dramatopisarskich prowadzonych w Teatrze Polskim we Wrocławiu, na specjalności creative writing na dziennikarstwie UWr. i OKiS we Wrocławiu. Jej dramaty drukowały „Dialog”, „Notatnik Teatralny” i „Opcje”.

Partnerzy:
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza, Teatr Polski we Wrocławiu, Kino Polska, Studio Filmowe KADR, Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z.o.o., Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny