„Bajki wam niosę… ” – rodzinne warsztaty ilustratorskie dla dzieci

Bajki wam niosę…  – rodzinne warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku 7–12 lat
wydarzenie w ramach cyklu Skarby Ossolineum – rękopisy Ignacego Krasickiego

Zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na wyjątkowe warsztaty rodzinne, podczas których przyjrzymy się ilustracjom do bajek Ignacego Krasickiego.

Podczas warsztatów przeniesiemy się w czasy ostatniego polskiego króla, aby spotkać „księcia poetów” i przysłuchać się rozmowom pawia z orłem, trzech małych wilczków oraz… pióra i kałamarza. Prezentacja unikatowych rękopisów kreślonych ręką Ignacego Krasickiego stanie się dla nas okazją do poznania i pomysłowego zilustrowania bajek napisanych specjalnie dla dzieci ponad dwieście lat temu, a chętnie czytanych do dziś!

prowadzenie:
Aldona Mikucka – historyk sztuki, plastyk, edukatorka muzealna i przewodniczka miejska. Autorka współczesnego opracowania zabytkowej gry planszowej Piast z 1904 roku ze zbiorów Ossolineum. Odpowiada za lekcje z epoki romantyzmu, cykl spotkań Rodzinna pracownia ilustracji. Zajmuje się również wolontariatem.

Więcej informacji o cyklu >>SKARBY OSSOLINEUM – RĘKOPISY IGNACEGO KRASICKIEGO.

Fot. Grzegorz Polak

#muzealniaki