Spektakl w reżyserii Michała Zadary

Dziady części III Ustęp

• 20 grudnia 2020, godz. 19.00
    Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia
Muzeum Pana Tadeusza jest partnerem ideowym projektu wznowienia „Dziadów” w reżyserii Michała Zadary, które w latach 2013–2016 można było oglądać w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

20 grudnia w Centrum Sztuk Perfomatywnych Piekarnia zostaną zaprezentowane „Dziady części III Ustęp”, najrzadziej dotąd wystawiana część Mickiewiczowskich „Dziadów”, a przez Michała Zadarę zrealizowane w formie muzycznego koncertu. Spektakl będzie można oglądać bezpłatnie online.

Organizatorem wydarzenia jest fundacja The Right to Art – Dialog ze Sztuką oraz Publiczność Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego, ideowymi partnerami instytucje kulturalne z Wrocławia i Polski: Muzeum Pana Tadeusza, Teatr Powszechny w Warszawie, Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu.

Fot. Natalia Kabanow, Teatr Polski we Wrocławiu