„Dziś poznam, czym najwyższy, czylim tylko dumny”. Pycha i przywództwo

Dziś poznam, czym najwyższy, czylim tylko dumny. Pycha i przywództwo
spotkanie z cyklu Współcześni romantycy

• sobota, 23 czerwca 2018, godz. 16.00

W czerwcu zapraszamy na ostatni w tym sezonie wykład z cyklu Współcześni romantycy współorganizowany przez Muzeum Pana Tadeusza i Uniwersytet SWPS, podczas którego zastanowimy się, czy romantyk byłby dobrym liderem.

Bohater romantyczny zdecydowanie nie jest przeciętną jednostką. Ta epoka idealizowała zarówno indywidualizm outsidera, jak i wyjątkowość przywódcy. Czy romantyk byłby dobrym liderem? A może jego duma i egocentryzm maskują brak pewności siebie? Czy wybujała wyobraźnia pomaga, czy przeszkadza w kierowaniu zespołem? Ważniejszy jest wyrazisty wizerunek, czy odwaga i gotowość do przyjęcia odpowiedzialności za sukcesy i porażki? A może lider-romantyk musi się buntować, konspirować i walczyć z niesprawiedliwością? Co z narcyzami i manipulatorami, czy ich cechy pomagają, czy przeszkadzają w dowodzeniu ludźmi? Zbliża się czas urlopów, warto więc zastanowić się, czy osoba o kompetencjach przywódczych przydaje się podczas wakacyjnego wyjazdu, a może raczej przez swoją apodyktyczność sprawia wszystkim kłopot. Czy można mieć kontrolę nad swoimi skłonnościami do rządzenia i zawiesić je na czas wakacji? Na te inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas wykładu w Muzeum Pana Tadeusza 23 czerwca o godzinie 16.00.

Wydarzenia z cyklu Współcześni romantycy współorganizowanego przez Muzeum Pana Tadeusza i Uniwersytet SWPS mają formę wykładów prowadzonych przez specjalistów, psychologów i trenerów, wykładowców. Każde spotkanie zainspirowane słowami Adama Mickiewicza jest poświęcone odrębnemu tematowi. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach cyklu jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy mailowe.

Prowadzący:

dr Jarosław Kubalt – psycholog społeczny, pracownik Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Interesuje się problematyką wpływu społecznego w różnych jego formach.

* * * *
Więcej informacji o cyklu >Współcześni romantycy.

Patron cyklu: Akademickie Radio Luz.

*Wystawienie „Dziadów” Adama Mickiewicza w układzie scenicznym Stanisława Wyspiańskiego – 31.X.1901, fot. Józef Sebald, pocztówka ręcznie kolorowana, wyd. Kraków 1902