Warto! Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy
karciana gra edukacyjna i aplikacja mobilna
Warto! Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy to gra edukacyjna, w której niezbędne są refleks i spostrzegawczość, a wiedzę na temat trudnych stosunków polsko-niemieckich w XX wieku zdobywa się podczas rozgrywki.
Gra karciana oraz aplikacja multimedialna Warto! Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy są inspirowane życiem i działalnością Władysława Bartoszewskiego oraz wystawą stałą Misja: Polska w Muzeum Pana Tadeusza.
W proces projektowania włączona została młodzież, do której skierowana jest gra. Nadzór merytoryczny pełniły dr Monika Bronowicka, twórca programu edukacyjnego na wystawie Misja: Polska oraz dr Małgorzata Preisner-Stokłosa, kuratorka licznych wystaw związanych z kolekcją Władysława i Zofii Bartoszewskich.
Projekt graficzny przygotowała ilustratorka Weronika Tarka na podstawie, wybranych z kolekcji Władysława i Zofii Bartoszewskich, obiektów.
___________________________________________
- Gra w wersji mobilnej jest dostępna w Google Play
___________________________________________
- Więcej informacji na temat dostępności gry w wersji karcianej:
edukacja@ossolineum.pl
___________________________________________
autorki gry:
Monika Bronowicka – doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, edukatorka muzealna, przewodniczka miejska i blogerka. Odpowiada za program edukacyjny na wystawie Misja: Polska. Współautorka gry Warto! Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy.
Małgorzata Preisner-Stokłosa – doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, współautorka wystawy stałej Misja: Polska w Muzeum Pana Tadeusza, poświęconej biografiom Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego. Kuratorka i autorka licznych wystaw związanych z kolekcją Władysława i Zofii Bartoszewskich. Współautorka gry Warto! Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy.
projekt graficzny:
Weronika Tarka – absolwentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysowaniem i pisaniem. Laureatka nagrody głównej jury międzynarodowego w konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci jasnowidze 2014. Jej książka „Kawalerka” (Wydawnictwo Dwie Siostry) otrzymała również tytuł „Wydarzenie artystyczne roku 2016” w IX Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2016. Zainteresowania Weroniki krążą wokół książki i ilustracji, ale znak graficzny, identyfikacja wizualna i plakat też nie są jej obce. Po godzinach wielbicielka kotów, gołębi i dobrego jedzenia.
aplikacja: Mateusz Wojtanowicz
tłumaczenie na język niemiecki: Michael Zgodzay
uczniowie: Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim, Szkoły Podstawowej nr 12 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu oraz Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek UR
___________________________________________
Muzeum Pana Tadeusza zaprasza także uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na bezpłatną lekcję muzealną Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy dla grup zorganizowanych.
Więcej informacji znajduje się na stronie 18. katalogu lekcji muzealnych.
Liczba miejsc ograniczona, zapisy przez formularz rezerwacji: https://bilety.ossolineum.pl/grupowe.html
___________________________________________
Więcej informacji na temat dostępności gry w wersji karcianej: edukacja@ossolineum.pl
___________________________________________
Więcej o projekcie Misja: młodzież. Gra
W 2019 roku w Muzeum Pana Tadeusza realizowany jest projekt Misja: młodzież. Gra, którego celem jest przybliżenie młodzieży drogi do wolności i do pojednania polsko-niemieckiego na przykładzie życiorysu i spuścizny Władysława Bartoszewskiego.
___________________________________________
Wydano z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. / Herausgegeben mit finanzieller Unterstützung der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit.