Ferie 2023 w Muzeum Pana Tadeusza

• 14 lutego–26 lutego 2023
  • wtorki i piątki godz. 12.00–14.00
  • zajęcia dla dzieci od lat 7
  • udział w zajęciach jest bezpłatny
  • obowiązują zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe

Maluj jak Nowosielski!

Czy obrazy można pisać? Czy wiersze muszą się rymować? Czy malarstwo może być oknem do innej rzeczywistości? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w czasie naszych zimowych spotkań z panem Tadeuszem Różewiczem i jego przyjacielem Jerzym Nowosielskim, który w tym roku obchodziłby swoje setne urodziny! Przeniesiemy się do świata poezji i malarstwa współczesnego, który zainspiruje nas do własnej pracy twórczej.

Brak wolnych miejsc – zapisy na listę rezerwową

• 14 lutego 2023 (wtorek), godz. 12.00
  • 17 lutego 2023 (piątek), godz. 12.00
  • 21 lutego 2023 (wtorek), godz. 12.00
  • 24 lutego 2023 (piątek), godz. 12.00

Oferta dla grup zorganizowanych

• 14 lutego–26 lutego 2023
  • 8:30-17:00 (ostatnia lekcja od 15:30)
  • czas trwania: ok. 75 min
  • cennik: 150 zł za grupę do 15 osób, 200 zł za grupę od 16 do 30 osób

Szlachecki bal!

Z dawnych przekazów wiemy, że szlachta dobrze wiedziała, jak się bawić w karnawale. Karnawałowe pochody i bale były czymś więcej niż tylko sposobem na spędzanie ostatnich dni przed Wielkim Postem. Czym różnił się karnawał w Polsce szlacheckiej od tego nam współczesnego? O staropolskich tradycjach oraz sposobach świętowania karnawału porozmawiamy podczas zajęć. Wykonamy również element stroju karnawałowego.

Szpiedzy tacy jak my…

Czy łatwo jest być szpiegiem? Tego dowiemy się w czasie zajęć muzealnych, które będą wprowadzeniem w pasjonującą historię Polski wieku XX. Podczas spotkania poznamy wybrane, najciekawsze fakty z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a ćwicząc inteligencję i spostrzegawczość, zmierzymy się z zadaniami godnymi słynnego Kuriera z Warszawy.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza