26.05.2019

„Flaszki perfum, słoiki pomady”. Pokaz dawnej toalety

„Flaszki perfum, słoiki pomady”. Pokaz dawnej toalety spotkanie z cyklu By życie uprzyjemnić. Warsztaty szlacheckie dla dorosłych

  • 26 maja 2019 (sobota), godz. 16.00
  • wstęp 25 zł, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne w kasach muzeum oraz online
    >>kup bilet 

Zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na warsztaty, podczas których dowiemy się, w jaki sposób mieszkanki szlacheckiego dworu dbały o urodę. 

Biała skóra, piękne dłonie, misterna fryzura… Na obrazach kobiety wyglądały zjawiskowo. I to bez naszych kremów, zabiegów czy nowoczesnych urządzeń! Aż chciałoby się spytać – jak one to robiły? Zapraszamy na spotkanie dedykowane właśnie kobiecej toaletce i dbaniu o higienę oraz specjalny pokaz toalety damskiej.

prowadzenie:
Justyna Sepiał-Rychlik (znana także jako Mme Chantberry – Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne) – profesjonalnie zajmuje się opracowywaniem, projektowaniem i wykonywaniem strojów o specyficznym charakterze – kostiumów i rekonstrukcji dawnych ubiorów, a także zagadnieniami higieny i poczucia intymności w dawnych czasach.

o cyklu:
By życie uprzyjemnić. Warsztaty szlacheckie dla dorosłych
W trakcie warsztatów przekonamy się, jak wyglądało życie codzienne w szlacheckim dworze. Każde ze spotkań o odmiennej tematyce poprowadzi specjalista – pasjonat w danej dziedzinie. Zajęcia będą składały się z dwóch części: podczas pierwszej posłuchamy opowieści o wybranym zagadnieniu związanym ze szlachecką obyczajowością, w drugiej uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniach praktycznych, wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę.