Jak na polski romantyzm patrzyli nasi sąsiedzi?

ZERKAJĄC Z ODDALI. JAK NA POLSKI ROMANTYZM PATRZYLI NASI SĄSIEDZI

• 24 lutego 2019 (niedziela), godz. 12.00
  • wstęp: 1 zł (w ramach biletu do muzeum)
  • czas trwania: 45 minut

Zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na spotkanie z cyklu „Polska, ludzie, czas. Niedzielne oprowadzanie po wystawach stałych”, podczas którego Natalia Kryńska opowie, jak polską kulturę i sytuację polityczną w czasach Adama Mickiewicza postrzegali nasi bliżsi i dalsi sąsiedzi.

Prawie każdy z nas słyszał o trudnych czasach rozbiorów, zrywów narodowych, kojarzy najważniejsze postaci tego okresu, czy też potrafi przywołać w myślach choć kilka wersów z poezji naszych polskich romantyków. Jak jednak polską kulturę i sytuację polityczną postrzegali nasi bliżsi i dalsi sąsiedzi? Co na temat polskiej literatury romantycznej mieli do powiedzenia najwięksi twórcy XIX wieku?

prowadzenie:
Natalia Kryńska – z wykształcenia archeolog, etnolog i antropolog kultury. Pasjonatka historii oraz kultury polskiej. Z Muzeum Pana Tadeusza związana od początków jego działalności, jako edukator muzealny prowadzi tu zajęcia dla dzieci i młodzieży.

>>Więcej informacji o cyklu: Polska, ludzie, czas. Niedzielne oprowadzanie po wystawach stałych.