Katalogi wystaw stałych Muzeum Pana Tadeusza

Rękopis „Pana Tadeusza” i Misja: Polska
katalogi wystaw stałych Muzeum Pana Tadeusza

Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami, które przybliżają treść stałych wystaw Muzeum Pana Tadeusza.

Katalogi ekspozycji przygotowane zostały w formie dwóch publikacji. Pierwsza przybliża wystawę Rękopis „Pana Tadeusza”, opowiadając o narracji poszczególnych sal poprzez odniesienia do treści poematu i czasu, w którym powstawał. Streszcza również historię manuskryptu Pana Tadeusza: od początku pracy Adama Mickiewicza nad tekstem, przez historię zachowanych kart brudnopisu i czystopisu, aż po przekazanie rękopisu do Ossolineum.

Katalog wystawy Misja: Polska opowiada o romantycznej idei wolności przeniesionej w realia II wojny światowej oraz czasów powojennych aż do XXI wieku. Historia ta opowiedziana jest poprzez życiorysy Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego jako przykłady losu pokolenia, które dorastało w wolnej Polsce, ale stanęło przed koniecznością walki najpierw o niepodległość, a potem o wolność obywatelską i suwerenność kraju w nowoczesnej Europie.

Katalogi zawierają również przystępną mapkę sal wystawowych oraz innych przestrzeni Muzeum.

Publikacje dostępne są w kasach oraz w księgarni Muzeum w językach polskim, angielskim i niemieckim.

Fot. Adriana Myśliwiec

Muzeum Pana Tadeusza
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne. Więcej informacji znajdziesz w naszej  Polityce prywatności.