Kawiarnio-księgarnia
Popiół i Diament

Zapraszamy do mieszczącej się w Kamienicy Pod Złotym Słońcem, tuż obok wejścia do Muzeum Pana Tadeusza, kawiarnio-księgarni Popiół i Diament, młodszej siostry znanej już z ossolińskiego ogrodu barokowego kawiarni Cherubinowy Wędrowiec.

Popiół i Diament to kawiarnia speciality, czyli miejsce oferujące kawę z wysokiej jakości, ze świeżo palonych ziaren o dokładnie określonym pochodzeniu. Poza kawami z ekspresu, można tu spróbować również kaw przelewowych drip i aeropress, a także pysznych ciast.

Na półkach kawiarnio-księgarni Popiół i Diament znajdziemy wiele tytułów nie tylko Wydawnictwa Ossolineum, ale także wydawnictw Karakter i Tajfuny. Poza tym można się tu zaopatrzyć w kawę ziarnistą, akcesoria do jej parzenia i wielorazowe kubki na wynos.

Nazwa Popiół i Diament nawiązuje do powieści Jerzego Andrzejewskiego, która ukazała się w roku 1948, i do filmu Andrzeja Wajdy (1958). Andrzejewski tytuł powieści zaczerpnął z dramatu Za kulisami Cypriana Kamila Norwida, który powstał około roku 1865. Wzajemne relacje filmu i literatury mają stanowić wyróżnik nowej wrocławskiej kawiarni, w której podziemiach pod tą samą nazwą działa kameralne, prowadzone przez Muzeum Pana Tadeusza kino.

Kawiarnio-księgarnia Popiół i Diament
Kamienica Pod Złotym Słońcem