Repertuar

Kino Popiół i Diament

Zapraszamy do kina Popiół i Diament na dwa nowe cykle filmowe. Na wszystkie seanse wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odbioru w kasach muzeum. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

Szczegółowe informacje na temat repertuaru podajemy w kasach muzeum oraz rozsyłamy newsletterem. Zapisy do newslettera dostępne poprzez formularz na dole strony.

Wychowani na Disneyu  

Walt Disney tworzy baśniowe światy z pogranicza filmu i animacji, na których od pokoleń wychowują się kinomani na całym świecie. W każdy wtorek zapraszamy na bardziej i mniej znane, ale zawsze wyjątkowe filmy nagradzane zarówno Oscarami©, jak i Złotymi Malinami. Filmy pamiętane przez dorosłych i odkrywane przez dzieci. Obrazy, które nikogo, niezależnie od wieku, nie pozostawiają obojętnym.

Filmowa podróż po miastach

W każdy piątek w kameralnej atmosferze odbędziemy podróż po ważnych miastach europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Podczas cotygodniowych seansów przejdziemy się ulicami Rzymu i Barcelony, spotkamy się w malowniczym Palermo, wypijemy kawę w paryskiej kawiarni, zakochamy się w Wiedniu, zgubimy się wśród nowojorskich wieżowców, spojrzymy na Berlin z perspektywy anioła i pójdziemy na dobry koncert w Seattle.

Repertuar

wrzesień 2021


3 września 2021 (piątek), godz. 18.00
z cyklu Filmowa podróż po miastach

Robert De Niro, jako bezwzględny przestępca i Al Pacino, jako policyjny weteran, zmierzą się na ulicach Los Angeles. Która z legend kina gangsterskiego zwycięży w tym pełnym akcji i trzymającym w napięciu pojedynku?


10 września 2021 (piątek), godz. 18.00
z cyklu Filmowa podróż po miastach

Pięknie zrealizowana japońska opowieść o relacjach między rodzicami i ich dziećmi, które zajęte swoimi dorosłym życiem, nie znajdują dla nich czasu. W tle stolica Japonii, Tokio.


17 września 2021 (piątek), godz. 18.00
z cyklu Filmowa podróż po miastach

Hałaśliwe i wibrujące neonami Tokio jako tło opowieści o samotności, niezrozumieniu i niewygodzie ról, w jakich obsadza nas życie. Dwoje bohaterów, obcokrajowców zagubionych w japońskiej stolicy spotyka się przypadkowo i zawiązuje nietypową relację.


24 września 2021 (piątek), godz. 18.00
z cyklu Filmowa podróż po miastach

Ekranizacja powieści Trumana Capote. Młody początkujący pisarz wprowadza się do luksusowej nowojorskiej kamienicy, gdzie poznaje “call-girl” Holly (Audrey Hepburn). Ta znajomość diametralnie odmieni ich życie.

Od stycznia 2019 w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu działa autorskie kino Popiół i Diament: studyjna sala dla niemal 50 widzów, a w niej specjalnie opracowane cykle filmowe i dyskusyjny klub filmowy.

Kino Popiół i Diament znajduje się w pięknej Kamienicy pod Złotym Słońcem (Rynek 6), w specjalnie wyremontowanej sali projekcyjnej na poziomie minus jeden.

Pierwszy, prezentowany od stycznia do marca cykl, W starym kinie – filmy Niepodległej, poświęcony był kinematografii II Rzeczypospolitej – chętnie sięgającej po tematy dotyczące historii wówczas najnowszej: okresu zaborów, pierwszej wojny światowej i momentu odzyskania niepodległości.

W drugim cyklu prezentowaliśmy filmy braci Tadeusza i Stanisława Różewiczów (między innymi Trzy kobiety, Miejsce na ziemi, Świadectwo urodzenia, Głos z tamtego świata, Samotność we dwoje).

W lipcu i sierpniu 2019 zaprosiliśmy na wakacyjne pokazy filmowe. W programie znalazły się biografie największych pisarzy, adaptacje powieści noblistów, historie twórców cierpiących na brak inspiracji i szczypta romantyzmu, czyli filmy kostiumowe. Każdy pokaz był niespodzianką. Projekcie odbywały się codziennie, od wtorku do piątku o godzinie 10.00 i 15.00.

W roku 2020 prezentowaliśmy cykle „Ręce do góry!” Bunt w kinie krajów V4, Filmoteka sztuk pięknych oraz Kino z książką w tle, a także przegląd adaptacji filmowych w ramach 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

Polecamy również odwiedzenie księgarnio-kawiarni Popiół i Diament.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza