Laboratorium Historii Najnowszej – Kurier z Warszawy

Laboratorium Historii Najnowszej – Kurier z Warszawy w Płonącej europie
z cyklu Laboratorium Historii Najnowszej

Latem 1943 doszło do wsypy, porty w Gdyni i w Gdańsku były „obstawione” przez gestapo, na każdym przepływającym statku szukano Jana Kwiatkowskiego…

Działalność tajnych kurierów i emisariuszy, łączność między okupowanym krajem a Rządem w Londynie, konspiracyjne radiostacje, tajemnicze schowki i szyfry – czyli zaszyfrowana i głęboko zakonspirowana część wojennej działalności Polaków, będą punktem wyjścia do stworzenia historycznej gry.

O cyklu:

Laboratorium historii najnowszej to historia w działaniupołączenie wiedzy ukrytej w muzealnych gablotach z popularyzatorskim warsztatem. Zapraszamy młodzież od 14 do 26 roku życia do udziału w najnowszym cyklu zajęciowym Muzeum Pana Tadeusza!

Wystawa Misja: Polska w Muzeum Pana Tadeusza jest pretekstem do zgłębiania historii najnowszej Polski, poznawania nieznanych wątków i muzealnych eksponatów. Działania warsztatowe pozwalają pochylić się nad faktami historycznymi w sposób niekonwencjonalny i interesujący. Formuła zajęć pozwoli zaprzyjaźnić się z muzealną wystawą a następnie w sposób nieszablonowy ją skomentować.

>>Więcej informacji o cyklu Laboratorium Historii Najnowszej

prowadząca:
dr Monika Bronowicka – historyk, edukatorka muzealna, przewodniczka miejska i blogerka. Odpowiada za lekcje z historii najnowszej.