8.05.2019

Laboratorium Historii Najnowszej – Wojna w eterze z użyciem balonów

Wojna w eterze z użyciem balonów
z cyklu Laboratorium Historii Najnowszej

W 1955 roku z Bawarii do Polski poleciało 800 000 balonów…

W Polsce Ludowej, obowiązywała cenzura, wszystkie media były ściśle kontrolowane. W tej rzeczywistości, w celu znalezienia wiarygodnych informacji kręcono radiową gałką w poszukiwaniu audycji Radia Wolna Europa, a raz, nawet te prawdziwe informacje spadły z nieba. Dzieje Radia Wolna Europa przedstawione na wystawie z użyciem nowoczesnych technologii będą punktem wyjścia do tworzenia animacji poklatkowej.

O cyklu:

Laboratorium historii najnowszej to historia w działaniupołączenie wiedzy ukrytej w muzealnych gablotach z popularyzatorskim warsztatem. Zapraszamy młodzież od 14 do 26 roku życia do udziału w najnowszym cyklu zajęciowym Muzeum Pana Tadeusza!

Wystawa Misja: Polska w Muzeum Pana Tadeusza jest pretekstem do zgłębiania historii najnowszej Polski, poznawania nieznanych wątków i muzealnych eksponatów. Działania warsztatowe pozwalają pochylić się nad faktami historycznymi w sposób niekonwencjonalny i interesujący. Formuła zajęć pozwoli zaprzyjaźnić się z muzealną wystawą a następnie w sposób nieszablonowy ją skomentować.

>>Więcej informacji o cyklu Laboratorium Historii Najnowszej

prowadząca:
dr Monika Bronowicka – historyk, edukatorka muzealna, przewodniczka miejska i blogerka. Odpowiada za lekcje z historii najnowszej.