• 23–24 listopada 2019 (sobota–niedziela)
    godz.10.00–16.00
  • prowadzenie: Arkadiusz Bazak
  • tłumaczenie: Justyna Kowal

Warsztaty dla młodzieży od 16 lat i dorosłych. Układanie wierszy w PJM oraz pantomima. Temat: książka Gabrieli Zapolskiej po tytułem Koteczek. Dla osób Głuchych i słyszących.

Prowadzący

Arkadiusz Bazak – Głuchy poeta, aktor, performer, reżyser. Ukończył studia licencjackie na kierunku surdopedagogika i studium aktorskie. Współpracował z wrocławskim Teatrem Formy, występował między innymi w takich spektaklach jak: „Only you”, „Ulica krokodyli”, „Sąsiedzi”, „Metropolis”, „Walka Postu z Karnawałem”, „Fontanna młodości”. Pobierał prywatne lekcje u Józefa Markockiego. W 2006 roku wziął udział w międzynarodowych warsztatach poezji miganej dla Głuchych, a po powrocie do Polski zaczął rozwijać swój warsztat i popularyzować tę dziedzinę sztuki. 17 listopada 2008 roku założył Teatr Artystycznych „Deaf Poland”. W ramach Festiwalu Tradycji Literackich w Muzeum Pana Tadeusza przygotował filmy oraz przeprowadził warsztaty z poezji miganej (w ramach których przetłumaczył na polski język migowy wiersze Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego Tadeusza Różewicza).

Tłumaczka

Justyna Kowal – językoznawczyni; tłumaczka, wykładowczyni i lektorka polskiego języka migowego; pracuje w środowisku Głuchych od 30 lat. Uczestniczyła w projekcie Festiwal Tradycji Literackich, edycjach I i II, realizowanych przez Muzeum Pana Tadeusza.

Partnerzy:
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza, Teatr Polski we Wrocławiu, Kino Polska, Studio Filmowe KADR, Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z.o.o., Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny