Misja: młodzież. Projektujemy grę – warsztaty dla szkół

 

  • 28 maja 2019 (wtorek), godziny: 8.30, 10.15, 12.00
  • warsztaty dla grup (od 25 do 30 osób) uczniów VIII klas szkół podstawowych, III klasy gimnazjum i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy mailowe: edukacja@ossolineum.pl
    (zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja 2019)

Podczas działań warsztatowych młodzież:

  • zapozna się z muzealną wystawą
  • weźmie udział w tworzeniu gry edukacyjnej – najnowszego wydawnictwa Muzeum Pana Tadeusza.

Władysław Bartoszewski jest jednym z dwóch bohaterów wystawy stałej Misja: Polska w Muzeum Pana Tadeusza, zarówno wystawa, jak i życie Władysława Bartoszewskiego znakomicie opowiadają o historii stosunków polsko-niemieckich w XX wieku, powstająca gra będzie poruszała tę tematykę.


Prowadzący

Weronika Tarka – absolwentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysowaniem i pisaniem. Laureatka nagrody głównej jury międzynarodowego w konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci jasnowidze 2014. Jej książka „Kawalerka” (Wydawnictwo Dwie Siostry) otrzymała również tytuł „Wydarzenie artystyczne roku 2016” w IX Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2016. Zainteresowania Weroniki krążą wokół książki i ilustracji, ale znak graficzny, identyfikacja wizualna i plakat też nie są jej obce. Po godzinach wielbicielka kotów, gołębi i dobrego jedzenia.

Jakub Bielawski – historyk i nauczyciel, początkujący pisarz. Zafascynowany średniowieczną historią Wysp Brytyjskich i Skandynawii, pasjonat życia i obyczajowości szlachty polskiej. Uważa, że nie ma barwniejszych postaci historycznych niż plejada warchołów i infamisów zaludniających Rzeczpospolitą Obojga Narodów. W pracy dydaktycznej najbardziej ceni sobie budzenie ciekawości u odbiorców i poszerzanie ich horyzontów.

Małgorzata Preisner-Stokłosa – doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, współautorka wystawy stałej Misja: Polska w Muzeum Pana Tadeusza, poświęconej biografiom Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego, kustosz w Gabinetach Świadków Historii ZNiO. Kuratorka i autorka licznych wystaw związanych z kolekcją Władysława i Zofii Bartoszewskich.

___________________________________________

>>Więcej informacji o projekcie Misja. Młodzież: Gra

___________________________________________

Projekt Misja. Młodzież: Gra dofinansowano ze środków
Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

FUNDACJA WSPÓŁPRACY POLSKO- NIEMIECKIEJ