Muzeum Pana Tadeusza
laureatem plebiscytu „Wrocław bez barier”

Wrocław-bez-barier-statuetka

Muzeum Pana Tadeusza zostało uhonorowane certyfikatem „Wrocław bez Barier” w kategorii „Kultura dostępna” w ramach 12. edycji plebiscytu im. Bartłomieja Skrzyńskiego. Prestiżowe wyróżnienie otrzymaliśmy 1 grudnia 2022.

Certyfikat „Wrocław bez Barier” promuje dobre postawy oraz działania podejmowane na rzecz pełnej dostępności i integracji. Otrzymują go osoby, instytucje i firmy, które we Wrocławiu burzą bariery, na różne sposoby wspierając osoby z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami.

Plebiscyt „Wrocław bez Barier” ma na celu uhonorowanie inicjatyw, działań i przedsięwzięć, które przyczyniły się lub przyczyniają się do rozwoju systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Plebiscyt został zainaugurowany w 2010 roku, z inicjatywy rzecznika Prezydenta Wrocławia ds. Osób z niepełnosprawnością śp. Bartłomieja Skrzyńskiego. Prestiżowy dokument jest sygnowany przez Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka. Plebiscyt organizowany jest w ramach zadania publicznego „Wrocław bez Barier” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozostających w dyspozycji Gminy Wrocław, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza