Muzeum Pana Tadeusza czynne

Od 1 lipca 2020 ponownie zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych Muzeum Pana Tadeusza oraz na pokazy filmowe w kinie Popiół i Diament.

Zwiedzanie wystaw stałych

Biorąc pod uwagę specyfikę wystaw stałych Rękopis „Pana Tadeusza” i Misja: Polska, opracowaliśmy scenariusz zwiedzania indywidualnego, który pozwoli na bezpieczną wizytę w naszym muzeum w warunkach podwyższonego rygoru sanitarnego. Wejścia na ekspozycję możliwe są co pół godziny w grupach maksymalnie sześcioosobowych oprowadzanych przez przewodnika. Usługę przewodnicką zapewniamy w ramach regularnej ceny biletu na wystawy stałe.

  • Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–16.00.
    Wejścia na ekspozycję stałą możliwe są co 30 minut, ostatnie o godzinie 14.00.
  • Cennik biletów oraz nowe zasady zwiedzania dostępne są w zakładce zaplanuj wizytę.

Kino Popiół i Diament

Zespół muzeum pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą na ponowne wprowadzenie stacjonarnej działalności edukacyjnej i wydarzeń specjalnych z udziałem publiczności.

Już 7 lipca 2020 zapraszamy na pierwszy po przerwie pokaz filmu w kinie Popiół i Diament. Wejściówki na pokazy będą dostępne do pobrania w kasach muzeum. Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc zostanie ograniczona do połowy dostępnych w sali kinowej.

Nowe zasady zwiedzania oraz korzystania z kina zostaną wdrożone po konsultacjach z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.


Działalność online

Mając na uwadze wciąż ograniczony dostęp do kultury, muzeum kontynuuje aktywną działalność online, z której można korzystać za pośrednictwem strony www i w mediach społecznościowych: