16 maja 2021 (niedziela), godz. 20.00

transmisja live na profilu
Wrocław [Wroclove]

W ramach Nocy Muzeów 2021 zapraszamy na oprowadzanie online – „Pan Tadeusz Różewicz. Prezentacja obiektów i zapowiedź wystawy.

W trakcie oprowadzania zaprezentowane zostaną przedmioty należące do Tadeusza Różewicza, jednego z największych polskich poetów, które obecnie znajdują się w Muzeum Pana Tadeusza. Część z nich zostanie pokazana na wystawie poświęconej poecie, której otwarcie zaplanowane jest na 9 października 2021 roku.

Co mówi o Tadeuszu Różewiczu fakt, że wycinał z gazet zabawne artykuły, z podróży przywoził bibeloty, popalał papierosy, a do teatru chodził z gwizdkiem? Biorąc udział w wirtualnym oprowadzaniu, będzie można się o tym przekonać.

Oprowadzają: Maria Marszałek, Marcin Szyjka.


Prowadzenie

Maria Marszałek – absolwentka historii sztuki i psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doktorantka w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Laureatka stypendium „European Museum of the Year Award” dla młodych pracowników muzeów. Pracuje w Gabinecie Literackim im. Tadeusza Różewicza w Muzeum Pana Tadeusza.

Marcin Szyjka – historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracował w Muzeum w Dzierżoniowie, redaktor „Rocznika Dzierżoniowskiego” w latach 2013–2015. Aktualnie pracownik Gabinetów Świadków Historii w Muzeum Pana Tadeusza, zajmujący się zborami Tadeusza Różewicza.


Gdzie obejrzymy Wirtualną Noc Muzeów?

Oprowadzanie pt. „Pan Tadeusz Różewicz. Prezentacja obiektów i zapowiedź wystawy” odbywa się w ramach Wirtualnej Nocy Muzeów we Wrocławiu.

Wszystkie transmisje z tegorocznej edycji Nocy Muzeów będą dostępne na na żywo na oficjalnym profilu miejskim na Facebooku, wszystkie materiały będą też dostępne na portalu www.wroclaw.pl w zakładce Noc Muzeów.


Zobacz