Orłowski, bierz ołówek swój!

Warsztaty artystyczne dla seniorów w ramach wystawy czasowej Nasz malarz Orłowski

• 10 października 2019, godz. 13.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@ossolineum.pl | tel. 71 755 06 57
  • prowadzenie: Ignacy Oboz

Zapraszamy na warsztaty artystyczne dla seniorów w ramach wystawy czasowej „Nasz malarz Orłowski. Rysunki Aleksandra Orłowskiego ze zbiorów Ossolineum”.

„Orłowski, bierz ołówek swój!” – wzywa malarza Aleksander Puszkin w swoim poemacie „Rusłan i Ludmiła” podkreślając jego szybki sposób pracy, który pozwala rejestrować na bieżąco sceny z codziennego życia. Podczas warsztatów poznamy techniki rysunkowe, które najlepiej sprawdzają się w plenerze. Wyruszymy ze szkicownikami w teren, zaobserwujemy ulotne sytuacje na wrocławskim rynku, a następnie sami spróbujemy uchwycić je przy pomocy tuszu i pędzelka.

Prowadzenie

Ignacy Oboz – artysta malarz, historyk sztuki, edukator artystyczny i muzealny. Doktorant Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jego prace malarskie były prezentowane na wielu polskich i zagranicznych wystawach. Zajmuje się również edukacją artystyczną m.in. prowadził letni plener malarski „Muzealni pasjonaci”, który odbył się w przestrzeni ossolińskiego dziedzińca i ogrodu.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia