czynne od 7 maja 2021

Otwarcie Muzeum Pana Tadeusza
dla publiczności

Od 7 maja 2021 zapraszamy ponownie do Muzeum Pana Tadeusza.

Dla publiczności dostępne będą obie wystawy stałe oraz wystawa czasowa Stany osobne. W związku z troską o bezpieczeństwo zwiedzających i obsługi na ekspozycję może wejść maksymalnie 6 osób co kwadrans. O godzinie 12.00 odbywa się zwiedzanie z przewodnikiem muzealnym (w cenie biletu na wystawy stałe). Muzeum czynne będzie od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 17.00; ostatnie wejście na wystawy o godzinie 16.30.

Przypominamy o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego:

• obowiązkowej dezynfekcji rąk natychmiast po wejściu do Muzeum oraz w trakcie zwiedzania w wyznaczonych punktach;
  • zasłonięcia maseczką nosa i ust;
  • zachowania co najmniej dwumetrowej odległości od innych osób;
  • przebywania wyłącznie w pomieszczeniach udostępnionych;
  • nieprzekraczania maksymalnej liczby zwiedzających określonej dla konkretnego pomieszczenia;
  • przestrzegania wszystkich instrukcji i poleceń wydawanych przez pracowników muzeum.

Edukacja

Muzeum kontynuuje aktywną działalność online, z której można korzystać za pośrednictwem strony www (zakładka Publikacje) i w mediach społecznościowych.

Uczniów szkół zapraszamy na lekcje muzealne online. Oferta jest dostępna poniżej oraz w zakładce Programy edukacyjne.