Idol 2017 – Instytucja przyjazna osobom niewidomym i słabowidzącym

muzeum pana tadeusza nominowane w konkursie Idol 2017
Instytucja przyjazna osobom niewidomym i słabowidzącym

Z radością informujemy, że Muzeum Pana Tadeusza zostało nominowane w konkursie IDOL 2017 w kategorii: Instytucja przyjazna osobom niewidomym i słabowidzącym. Zachęcamy do głosowania na kandydatów do 18 września 2017 r.

o konkursie

Głosowanie w konkursie IDOL 2017 odbywa się w kategoriach:

• INSTYTUCJA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM I SŁABOWIDZĄCYM – przedsiębiorstwo, które świadcząc swe usługi lub wytwarzając produkty dla wszystkich Klientów, w sposób najwłaściwszy wyszło naprzeciw potrzebom osób niewidomych i słabowidzących, prowadząc do pełnej dostępności swych usług i produktów.
  • IDOL ŚRODOWISKA – osoba niewidoma lub niedowidząca, będąca wzorem dla innych, która osiągnęła ogromny sukces, imponuje otoczeniu, jest dobrze zrehabilitowana, ma nieprzeciętne wyniki w nauce, pracy i w życiu osobistym. Idolem środowiskowym może być również osoba pełnosprawna, która poświęciła się dla środowiska osób niewidomych i słabowidzących, pracuje na jego rzecz, walczy o jego prawa, pomaga osiągać sukcesy innym osobom i instytucjom, związanym z tym środowiskiem.
  • MEDIA – które rozumieją środowisko osób niewidomych i słabowidzących oraz potrafią przedstawić istniejące problemy społeczeństwu i władzom.
  • URZĄD – miejsce, w których niewidomi i niedowidzący nie są dyskryminowani, są przyjmowani przyjaźnie i kompetentnie.
  • EDUKACJA – placówki, gdzie niewidomi i niedowidzący otaczani są prawdziwą i nowoczesną opieką, mają do dyspozycji niezbędne oprzyrządowanie i podręczniki, w których niewidomi i niedowidzący mają szansę zdobyć dobre wykształcenie i znaleźć pracę, a nauczyciele wiedzą jak pomagać takim osobom.

Głosowanie będzie trwać do 18 września 2017 r.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy regionalny oraz ogólnopolski. Po zakończeniu głosowania regionalnego, organizatorzy wybiorą po 5 kandydatów dla każdej kategorii. Organizatorzy wezmą pod uwagę głos internautów jako głos doradczy. Po wyłonieniu 5 kandydatów dla każdej z kategorii, rozpocznie się głosowanie ogólnopolskie.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu: na stronie internetowej organizatora.

Zachęcamy do głosowania!

Więcej informacji o programie Muzeum Pana Tadeusza dla osób z niepełnosprawnościami: Muzeum dostępne.