Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza” – oprowadzanie kuratorskie

inne strony „PANA TADEUSZA”
Oprowadzanie kuratorskie

• środa, 25 października 2017, godz. 16.30
    wstęp wolny

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po najnowszej wystawie czasowej Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza”, która prezentuje wszystkie zachowane karty brudnopisu i czystopisu poematu Adama Mickiewicza.

Oprowadzanie poprowadzi Małgorzata Orzeł – kuratorka wystawy. W Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich pracuje od 1982 roku, a od 2015 roku jest kustoszem rękopisu „Pana Tadeusza” w Muzeum Pana Tadeusza. Jako kuratorka przygotowała wiele wystaw prezentowanych m.in. we Wrocławiu. Krakowie, Lwowie, Wiedniu czy Londynie. Odznaczona brązowym medalem „Gloria Artis”.

* * * *

Po oprowadzaniu, o godzinie 17. 30 zapraszamy również na wyjątkowy wykład dr Teresy Rączki-Jeziorskiej, która przybliży postać krakowskiego księgarza i antykwariusza Ambrożego Grabowskiego oraz opowie tajemniczą historię jednej z kart rękopisu Pana Tadeusza.

Więcej informacji o wystawie Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza”

Ilustracja: Anna Szejdwik (Coxie)

* * * *

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.