Mariusz Urbanek oprowadza po wystawie „Różewicz. Bez tekstu”

różewicz. bez tekstu
Oprowadzanie kuratorskie

• czwartek 15 lutego 2018, godz. 17.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach Muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: zapisy@ossolineum.pl

Zapraszamy na oprowadzenie kuratorskie po wystawie czasowej, która stanowi bliski codziennemu życiu autoportret Tadeusza Różewicza przedstawiony w kilku filmach złożonych z wypowiedzi poety o sobie oraz o sensie i bezsensie pisania.

Spotkanie poprowadzi Mariusz Urbanek – kurator wystawy Różewicz . Bez tekstu, kierownik Gabinetów Świadków Historii oraz kurator wystawy stałej Misja: Polska poświęconej biografiom Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego w Muzeum Pana Tadeusza. Ponadto kurator kilku wystaw poświęconych Władysławowi Bartoszewskiemu i Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu. Autor biografii m.in. Leopolda Tyrmanda, Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, Stefana Kisielewskiego, Jerzego Waldorffa, Władysława Broniewskiego, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, a ostatnio historii o Kornelu Makuszyńskim. Jest również felietonistą i redaktorem miesięcznika „Odra”.

Więcej informacji o wystawie: Różewicz. Bez tekstu

Fot. Adriana Myśliwiec, Andrzej Niedźwiecki