„Na przykład zrobić małą podróż do stolicy...” Wokół sepetu podróżnego

Na przykład zrobić małą podróż do stolicy... Wokół sepetu podróżnego z początku XIX wieku
spotkanie w ramach cyklu Niedzielne oprowadzanie. Opowieści wokół eksponatów

• niedziela, 27 maja 2018, godz. 12.00

• wstęp: 1 zł (w ramach biletu do muzeum), liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy na Niedzielne oprowadzanie, podczas którego w przestrzeni wystawy Rękopis „Pana Tadeusza” opowiemy o sepecie podróżnym, czyli przedmiocie, z którym przez całe życie podróżował Adam Mickiewicz.

W sali Dom na wystawie Rękopis „Pana Tadeusza” znajduje się sepet podróżny. Sepety były ozdobnymi, często drewnianymi skrzyniami, które mieściły w sobie pulpity i przybory do pisania, dokumenty, ale też zestawy stołowe, karafki i kieliszki, flakony z solami trzeźwiącymi i przybory toaletowe. Adam Mickiewicz podróżował przez całe swoje życie, był w Petersburgu i Odessie, w Paryżu i Lozannie, odwiedził Rzym i Hamburg. Podróżował powozem, a oprócz kufrów i walizek zabierał ze sobą właśnie sepety.

Spotkanie poprowadzi Monika Bronowicka – doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, która pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza.

* * * *

Więcej informacji o cyklu >Niedzielne oprowadzanie.