Notes autobiograficzny – warsztat twórczy

Notes autobiograficzny, czyli: jak się widzę, tak się piszę
warsztat twórczy dla dorosłych

• czwartek, 18 stycznia 2018, godz. 18.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@ossolineum.pl
  • uwaga, zapisy zamknięte, brak  wolnych miejsc

Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach cyklu Pracownia słowa i obrazu, które jest organizowane we współpracy z Katedrą Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu jako wydarzenie towarzyszące wystawie Różewicz. Bez tekstu.

Z własnym wizerunkiem mierzymy się na co dzień, kreując go „na żywo” i w Internecie. Czy w ferworze zabiegania o to, aby wypaść jak najlepiej w oczach innych, zastanawiamy się, jak widzimy samych siebie? A jaki byłby nasz autoportret malarski bądź fotograficzny? Odpowiedź wydaje się prosta – wystarczy spojrzeć w lustro, ale czy na tym się kończy? Młodzi artyści z Katedry Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu, którzy poprowadzą warsztat, podsuwają inne rozwiązania. Podobnie Różewicz, który napisał kiedyś: nie czytałem w polskiej poezji dobrego autoportretu i proponował: opisz swoją twarz / z pamięci / nie z lustra.

Warsztat „Notes autobiograficzny” da możliwość przedstawienia siebie w sposób metaforyczny: obraz i tekst, zamknięte w formie notatnika, staną się odzwierciedleniem nas samych. Istotnym punktem zajęć będzie dobór materiałów według estetycznych preferencji uczestników. Okładka odegra rolę twarzy, natomiast każdy wpis umieszczony w środku dotyczyć będzie „wnętrza”. Uczestnicy będą mogli zabrać swój „notes autobiograficzny” do domu, aby kontynuować jego zapisywanie.

koncepcja i realizacja: studenci przedmiotu Mediacja Sztuki na ASP we Wrocławiu: Wiktoria Owczarek, Jagna Nawrocka, Stefania Gazda, Wojtek Chrubasik, Dżesika Zemsta | Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

* * * *

patron medialny cyklu: O.pl Polski Portal Kultury

więcej informacji o cyklu: Pracownia słowa i obrazu