Poetyckie oprowadzanie po wystawie „Różewicz. Bez tekstu”

Poezja nie zawsze przybiera formę wiersza
Oprowadzanie po wystawie Różewicz. Bez tekstu

• piątek, 16 marca 2018, godz. 17.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: zapisy@ossolineum.pl

Zapraszamy na poetyckie oprowadzanie po wystawie Różewicz. Bez tekstu. Będzie to ostatnie z wydarzeń zaplanowanych w przestrzeni ekspozycji.

Co wynika z milczenia poety? Co mówi, kiedy milczy i jak można to usłyszeć? Poezja nie zawsze/ przybiera formę/ wiersza pisał w utworze Rozmowa z 1969 roku Tadeusz Różewicz. Jaką więc formę przybrała na wystawie?

Mimo „braku tekstu” spróbujemy odczytać znaczenia kryjące się za przedmiotami należącymi do Tadeusza Różewicza, poznając przy tym mniej lub bardziej prawdziwą historię kilku z nich.

Spotkanie poprowadzi współtwórca wystawy Marcin Szyjka.

Wystawa >>Różewicz. Bez tekstu trwa do 18 marca 2018 roku.

* * * *

Marcin Szyjka  historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracował w Muzeum w Dzierżoniowie, redaktor „Rocznika Dzierżoniowskiego” w latach 2013-2015. Aktualnie pracownik Gabinetów Świadków Historii ZNiO, współtwórca wystawy Różewicz. Bez tekstu i powstającego w Muzeum Pana Tadeusza Gabinetu Tadeusza Różewicza.