Polska zobacz więcej: weekend za pół ceny

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY
Oferta muzeum pana tadeusza

• 22–24 listopada 2019

Akcja Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny to ogólnopolska kampania promocyjna, dzięki której każdy może odkrywać piękno naszego kraju w korzystnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Muzeum Pana Tadeusza!

W ramach promocji Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny zachęcamy do odwiedzenia wystaw stałych Rękopis „Pana Tadeusza” i Misja: Polska.

Wystawa stała Muzeum Pana Tadeusza składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, Rękopis „Pana Tadeusza”, opowiada o powstaniu i recepcji książki niezwykłej – być może ostatniej, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy. Jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego arcydzieła w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, zilustrowanych i skomentowanych przez ponad sto aplikacji i prezentacji multimedialnych – to zaproszenie do rozmowy o polskiej kulturze i historii walki o niepodległą ojczyznę.

Druga część wystawy stałej, Misja: Polska, to wystawa o romantycznej idei wolności przeniesionej w realia II wojny światowej i czasów powojennych. Na przykładzie życiorysów Jana Nowaka– Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego prezentuje losy pokolenia, które dorastało w wolnej po 123 latach zaborów ojczyźnie, ale w 1939 roku stanęło przed koniecznością walki o niepodległość, a następnie o suwerenną obecność Polski w nowoczesnej Europie. Obaj świadkowie historii przekazali Ossolineum bezcenne zbiory dokumentujące ich losy, wydarzenia, w których uczestniczyli, a także kolekcje dzieł sztuki i archiwa.

W ramach promocji od 22 do 24 listopada 2019 za pół ceny możemy zwiedzić muzeum indywidualnie, jak i skorzystać ze zwiedzania z przewodnikiem

Oferta Muzeum Pana Tadeusza

piątek–sobota, 22–23 listopada 2019

Zwiedzanie całej wystawy stałej Muzeum Pana Tadeusza obejmujące jej części: Rękopis „Pana Tadeusza” i Misja: Polska

• bilet indywidualny normalny: 20 zł / 10 zł
  • bilet indywidualny ulgowy: 10 zł / 5 zł
    ulga przysługuje: młodzieży uczącej się (z legitymacją szkolną/studencką) do 26. roku życia, emerytom i rencistom (na podstawie legitymacji), osobom niepełnosprawnym (na podstawie legitymacji/orzeczenia)
  • bilet rodzinny: 20 zł / 10 zł
    bilet przysługuje grupie od 2 do 6 osób, w tym przynajmniej 1 osoba musi mieć powyżej 18 lat i przynajmniej 1 osoba musi mieć poniżej 18 lat
  • przewodnik: 100 zł / 50 zł
    zwiedzanie z przewodnikiem możliwe po wcześniejszym wykupieniu biletów; liczba dostępnych przewodników jest ograniczona

Zwiedzanie poszczególnych części wystawy stałej Muzeum Pana Tadeusza,
do wyboru osobno dwie części wystawy stałej: Rękopis „Pana Tadeusza” lub Misja: Polska

• bilet indywidualny normalny: 12 zł / 6 zł
  • bilet indywidualny ulgowy: 6 zł / 3 zł
  • bilet rodzinny: 12 zł / 6 zł

niedziela, 24 listopada 2019

• bilet indywidualny: 1 zł

* * * *

Powyżej podano ceny przed i po zniżce. Sprzedaż biletów rozpocznie się 28 lutego w kasach muzeum oraz online.

* * * *

Więcej informacji o akcji >Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny