Sobotnie warsztaty rodzinne – program na czerwiec

Sobotnie warsztaty rodzinne

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy na wspólne poznawanie Muzeum Pana Tadeusza, a także fotografowanie, tworzenie niezwykłych prac plastycznych i odczuwanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty organizowane są w pięciu cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

• soboty, godz. 12.00
  • na wszystkie warsztaty wstęp bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy
  • zapisy na czerwcowe warsztaty przyjmowane są od 15 maja 2018 od godziny 8.00 rano przez >>>FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE, decyduje kolejność zgłoszeń

program na CZERWIEC 2018

• sobota, 2 czerwca 2018, godz. 12.00
    Obraz w pudełku
    cykl Magia fotografii
  • warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat

Kartonowe pudełko, kalka techniczna, nożyczki, taśma i odrobina fantazji. Tylko tyle potrzeba do wykonania magicznego pudełka, przez które możemy oglądać świat do góry nogami. Na zajęciach odkryjemy, jak działa ludzkie oko, do czego kiedyś artyści wykorzystywali urządzenie zwane camera obscura i co możemy z nim zrobić w dzisiejszych czasach.

• sobota, 9 czerwca 2018, godz. 12.00
    Wesołe stado
     cykl Badacze świata
  • warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat

W pracach prezentowanych na wystawie Księgi Pana Tadeusza poszukamy zwierząt: małego jeżyka, uśmiechniętego gołąbka, czujnych psów, zmykających zająców i mocno zdenerwowanego niedźwiedzia. Zastanowimy się, jak wyglądają te zwierzęta naprawdę, a jak są przedstawione na plakatach, oraz po co im plamy, paski, kolce, czy długie uszy. W praktycznej części zajęć stworzymy kolorowe ptaki podobne do tych, które karmiła Zosia w swoim ogródku.

• sobota, 16 czerwca 2018, godz. 12.00
    Wakacyjne zabawy
    cykl Maluchy odkrywają muzeum
  • warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat

Lato, ach, lato! Czas zabaw, biegania boso i słońca. Na tym spotkaniu dowiemy się, jak wyglądało dzieciństwo w szlacheckim dworze – w co się bawiono, czy dzieci jeździły na kolonie i czy czekały tak niecierpliwie, aż skończy się rok szkolny, jak to robią dziś? Do zobaczenia!

• sobota, 23 czerwca 2018, godz. 12.00
    Dyliżansem w świat. Pięć zmysłów
    cykl Śladami pięciu zmysłów
  • warsztaty dla dzieci w wieku 6–10 lat

Jak w XIX wieku spędzano lato, dokąd wyjeżdżali mieszkańcy dworów? Poznamy środki lokomocji jakich wówczas używano, zastanowimy się, jak mógł wyglądać krajobraz za oknami dyliżansu, jakie zapachy mogli czuć podróżnicy, czym zajmowali się w drodze, co jedli, jakie pamiątki przywozili? W części warsztatowej wykonamy własne skrzynie na podróżne zestawy do pisania.

ZAPISY

• zapisy na czerwcowe warsztaty przyjmowane są od 15 maja 2018 od godziny 8.00 rano przez >>>FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE, decyduje kolejność zgłoszeń

#muzealniaki