Sobotnie warsztaty rodzinne – program na kwiecień

Sobotnie warsztaty rodzinne

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy na wspólne poznawanie Muzeum Pana Tadeusza, a także fotografowanie, tworzenie niezwykłych prac plastycznych i odczuwanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty organizowane są w pięciu cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

• soboty, godz. 12.00
  • wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy przyjmowane od 15 marca 2018 od godziny 8.00 rano, decyduje kolejność zgłoszeń

Zapisy

Program na kwiecień 2018

• sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 12.00
    Świat w 3D

cykl Magia fotografii
  • warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat
  • zapisy zamknięte, brak wolnych miejsc

Myślicie, że fotografia 3d to nowy wynalazek? Innowacja technologiczna? Drogi gadżet? Ależ skąd! Fotografia stereoskopowa powstała 180 lat temu i była ogromnie popularna w XIX wieku. A kiedy fotografia nabiera trójwymiaru? Jak sprawić, by płaski obraz stał się przestrzenny? O tym wszystkim, dowiecie się na naszych warsztatach.

• sobota, 14 kwietnia, godz. 12.00
      Z wizytą w szlacheckim dworze

cykl Otwarte Pracownie. Warsztaty gościnne
    • warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat
    • zapisy zamknięte, brak wolnych miejsc

Inspiracją dla warsztatów są fragmenty Pana Tadeusza opisujące życie mieszkańców Soplicowa. Stroje szlachty oraz mundury żołnierzy napoleońskich odwiedzających dwór, będą punktem wyjścia dla działań plastycznych. Każdy z uczestników wykona przestrzenny obiekt – kostium, dzięki któremu stanie się bohaterem epopei. Warsztaty poprowadzi artysta i karykaturzysta Tomasz Broda w ramach wystawy czasowej Księgi Pana Tadeusza.

• sobota, 21 kwietnia 2018, godz. 12.00
      W szlacheckim ogrodzie
      cykl Maluchy odkrywają muzeum
    • zapisy zamknięte, brak wolnych miejsc

Wiosna już tu jest! Rośliny budzą się do życia, liście grzeją w słońcu, a w ogrodzie słychać pierwsze szmery… Na tym spotkaniu dowiemy się, jak wyglądał ogródek Zosi, jednej z bohaterek Pana Tadeusza: jak pachniał, ile miał kolorów i co można było w nim spotkać. Sami również założymy mały muzealny ogródek, a każdy uczestnik wyjdzie z zajęć z własną roślinką.

• sobota, 28 kwietnia 2018, godz. 12.00
      W wiosennym ogrodzie. Zmysł węchu i zmysł wzroku
      cykl Śladami pięciu zmysłów
    • dla dzieci w wieku 6–10 lat

Wiosna w dworach szlacheckich to czas intensywnej pracy i porządkowania. Wszystko budzi się do życia, również przyroda. W trakcie zajęć dowiemy się, co rosło w ogrodach przy dworach i jak one pachniały. Sprawdzimy, kiedy pachniał bez, a kiedy jaśmin i jakie gatunki róż były szczególnie ulubione przez szlachcianki. W części warsztatowej wykonamy nasze własne ogrody w słoiku.

ZAPISY

• na wszystkie warsztaty wstęp bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy!

Prosimy o przesłanie maila ze zgłoszeniem na adres: zapisy@ossolineum.pl. W treści zgłoszenia prosimy o podanie daty warsztatów oraz danych: imienia i wieku dziecka, numeru kontaktowego oraz imienia i nazwiska opiekuna. Zapisy na kwietniowe warsztaty przyjmowane są od 15 marca 2018 od godziny 8.00 rano, decyduje kolejność zgłoszeń.

#muzealniaki