Sobotnie warsztaty rodzinne – program na kwiecień

Sobotnie warsztaty rodzinne

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy na wspólne poznawanie Muzeum Pana Tadeusza, a także fotografowanie, tworzenie niezwykłych prac plastycznych i odczuwanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty organizowane są w pięciu cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

 • soboty, godz. 12.00
 • wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy przyjmowane od 15 marca 2018 od godziny 8.00 rano, decyduje kolejność zgłoszeń

Zapisy

Prosimy o przesłanie maila ze zgłoszeniem na adres: zapisy@ossolineum.pl. W treści zgłoszenia prosimy o podanie daty warsztatów oraz danych: imienia i wieku dziecka, numeru kontaktowego oraz imienia i nazwiska opiekuna.

Program na kwiecień 2018

 • sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 12.00
  Świat w 3D

  cykl Magia fotografii
 • warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat

  Myślicie, że fotografia 3d to nowy wynalazek? Innowacja technologiczna? Drogi gadżet? Ależ skąd! Fotografia stereoskopowa powstała 180 lat temu i była ogromnie popularna w XIX wieku. A kiedy fotografia nabiera trójwymiaru? Jak sprawić, by płaski obraz stał się przestrzenny? O tym wszystkim, dowiecie się na naszych warsztatach.

  • sobota, 14 kwietnia, godz. 12.00
   Z wizytą w szlacheckim dworze

   cykl Otwarte Pracownie. Warsztaty gościnne
  • warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat

  Inspiracją dla warsztatów są fragmenty Pana Tadeusza opisujące życie mieszkańców Soplicowa. Stroje szlachty oraz mundury żołnierzy napoleońskich odwiedzających dwór, będą punktem wyjścia dla działań plastycznych. Każdy z uczestników wykona przestrzenny obiekt – kostium, dzięki któremu stanie się bohaterem epopei. Warsztaty poprowadzi artysta i karykaturzysta Tomasz Broda w ramach wystawy czasowej Księgi Pana Tadeusza.

  • sobota, 21 kwietnia 2018, godz. 12.00
   W szlacheckiej spiżarni

   cykl Maluchy odkrywają muzeum
  • warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat

   Spiżarnia – skarbiec pełen pyszności i przysmaków. Szczelnie zamknięta przed łasuchami rozbudza wyobraźnię niejednego głodomora… Co takiego skrywały słoiki i skrzynki? Jak pachniały? Kto pilnował klucza do jej pysznych bogactw? Zapraszamy w kulinarną podróż!

   • sobota, 28 kwietnia 2018, godz. 12.00
    W wiosennym ogrodzie. Zmysł węchu i zmysł wzroku
    cykl Śladami pięciu zmysłów
   • warsztaty dla dzieci w wieku 6–10 lat

   Wiosna w dworach szlacheckich to czas intensywnej pracy i porządkowania. Wszystko budzi się do życia, również przyroda. W trakcie zajęć dowiemy się, co rosło w ogrodach przy dworach i jak one pachniały. Sprawdzimy, kiedy pachniał bez, a kiedy jaśmin i jakie gatunki róż były szczególnie ulubione przez szlachcianki. W części warsztatowej wykonamy nasze własne ogrody w słoiku.

   ZAPISY

   • na wszystkie warsztaty wstęp bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy!

   Prosimy o przesłanie maila ze zgłoszeniem na adres: zapisy@ossolineum.pl. W treści zgłoszenia prosimy o podanie daty warsztatów oraz danych: imienia i wieku dziecka, numeru kontaktowego oraz imienia i nazwiska opiekuna. Zapisy na kwietniowe warsztaty przyjmowane są od 15 marca 2018 od godziny 8.00 rano, decyduje kolejność zgłoszeń.

   #muzealniaki