Sobotnie warsztaty rodzinne – program na lipiec i sierpień

SOBOTNIE WARSZTATY RODZINNE
PROGRAM NA LIPIEC I SIERPIEŃ 2017

wstęp bezpłatny

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziny z dziećmi na sobotnie warsztaty organizowane w różnych cyklach tematycznych i w ramach wystaw czasowych. Wstęp na wszystkie zajęcia bezpłatny – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

Zapisy: Prosimy o przesłanie maila ze zgłoszeniem na adres: edukacja-mpt@ossolineum.pl. W treści zgłoszenia prosimy o podanie daty warsztatów oraz danych: imienia i wieku dziecka, numeru kontaktowego oraz imienia i nazwiska opiekuna.

Szczegółowe informacje:
edukacja-mpt@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651 do 655

lipiec

  • sobota, 1 lipca 2017, godz. 12.00
    Muzealniaki
  • dla rodzin z małymi dziećmi, także niemowlakami

Kiedy dziecko może po raz pierwszy pojawić się w muzeum? Ile powinno mieć wtedy lat czy miesięcy? Muzeum nie jest tylko dla dużych. Warsztaty są inspiracją do wspólnych, rodzinnych zabaw w muzeum. Pokazują, jak wykorzystać przestrzeń muzealną jako miejsce do wspólnego spędzania czasu w każdym wieku. Podczas zajęć zarówno dzieci, jak i rodzice będą się świetnie bawić.

  • sobota, 8 lipca 2017, godz. 12.00
    Książka poza orbitą3D gościnnie u Pana Tadeusza
  • dla rodzin z dziećmi 5–12 lat

Zainspirowani historią Mirosława Hermaszewskiego, który w swoją kosmiczną podróż zabrał kieszonkowe wydanie Pana Tadeusza, również wyślemy książki poza orbitę ziemską. Każdy z rodzinnych zespołów wykona rakietę, która nawiąże do ważnej dla niego książki. Koniecznie przynieście ze sobą wasze ulubione publikacje!

Prowadzące:

Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan – od 2010 roku realizują działania twórcze i edukacyjne pod szyldem „3D czyli Dizajn Dla Dzieci”, w ramach programu galerii Dizajn BWA Wrocław.

  • sobota, 15 lipca 2017, godz. 12.00
    Szlachecka mucha i inne stwory. Zajęcia teatralne
  • dla rodzin z dziećmi 7–12 lat

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co myśli niedźwiedź? Albo jak poczuła się mucha, kiedy wygnano ją z uczty? Na tym spotkaniu uczestnicy będą mogli bliżej poznać zwierzęta występujące w Panu Tadeuszu, poprzez minispektakl teatralny oraz artystyczne warsztaty tworzenia własnych teatralnych form.

  • sobota, 22 lipca 2017, godz. 12.00
    Światłem malowane
  • dla rodzin z dziećmi 7–12 lat

Czy można robić zdjęcia bez użycia aparatu fotograficznego? Co to znaczy światłoczuły? Czy można rysować światłem? Wykorzystajmy piękny wakacyjny dzień na przygodę z fotografią! Na zajęciach wykonamy fotogramy i zobaczymy, jak wygląda świat w błękitnych barwach.

  • sobota, 29 lipca 2017, godz. 12.00
    Maluchy odkrywają Muzeum. Tajemnice kolorów
  • dla rodzin z dziećmi 3–6 lat

Świat jest bardzo kolorowy – raz jasny i przyjazny, innym razem może być ciemny i tajemniczy. Na naszym wakacyjnym spotkaniu spróbujemy zapanować nad kolorami. Będziemy ich szukać, mieszać, a nawet będziemy robić własne farby. Zapraszamy do zabawy!

Sierpień

  • sobota, 5 sierpnia 2017, godz. 12.00
    Z głową w chmurach zajęcia teatralne
  • dla rodzin z dziećmi 7–12 lat

U nas dość głowę podnieść: ileż to widoków! / Ileż scen i obrazów z samej gry obłoków! A czy Ty kiedyś zapatrzyłeś się w chmury? Jakie opowieści toczyły się nad Twoją głową? Na tych zajęciach posłuchamy, co mają do powiedzenia obłoki, a następnie sami stworzymy podniebne opowieści.

  • sobota, 12 sierpnia 2017, godz. 12.00
    warsztat na wystawie Günter Grasskolekcja w drodze
  • dla rodzin z dziećmi 7–12 lat

Mówi się, że dzieci i ryby nie mają głosu. Zazwyczaj milczą również obrazy i rzeźby. Nie zawsze jednak musi tak być. Na wystawie prac Güntera Grassa odnajdziemy przedstawicieli podwodnego świata. Przyjrzymy się im dokładnie, a w drugiej części warsztatu stworzymy morskie instrumenty dla rybnej orkiestry.

  • sobota, 19 sierpnia 2017, godz. 12.00
    Maluchy odkrywają Muzeum. Mistrzowie portretu
  • dla rodzin z dziećmi 3–6 lat

W galeriach i muzeach możemy znaleźć wiele rodzajów portretów – duże i małe, ze śmiesznymi włosami lub pięknymi zadbanymi fryzurami, uśmiechniętymi lub poważnymi twarzami. A czy wiedziałeś, że każdy gest i każda rzecz na portrecie coś znaczy? Będziemy poznawać historię ludzi zaklętych w obrazach, a także stworzymy własne dzieło tak, aby jak najlepiej opowiadało o nas.

  • sobota, 26 sierpnia 2017, godz. 12.00
    Piórkiem i tuszem
  • dla rodzin z dziećmi 7–12 lat

Powoli kończą się wakacje. Niedługo przyjdzie czas, aby spakować plecak i ruszyć do szkoły. Najlepiej z nowymi przyborami do pisania. A może przygotować je samodzielnie? Gęsie pióro, stalówka, atrament… taki kaligraficzny zestaw na pewno będzie zachętą do zgłębiania sztuki pięknego pisania. Postawmy świat kaligrafii do góry nogami! Podczas zajęć zabarwimy pióra na fantazyjne kolory, a najskrytsze marzenia zapiszemy złotym tuszem.

****
Zapisy i szczegółowe informacje:
edukacja-mpt@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651 do 655

Prosimy o przesłanie maila ze zgłoszeniem na adres: edukacja-mpt@ossolineum.pl. W treści zgłoszenia prosimy o podanie daty warsztatów oraz danych: imienia i wieku dziecka, numeru kontaktowego oraz imienia i nazwiska opiekuna.

Fot. Kinga Łaska

Fotorelacje z dotychczasowych warsztatów można znaleźć na Facebooku Muzeum Pana Tadeusza w wydarzeniu Sobotnie warsztaty rodzinne.