Tak to widzę – warsztaty fotograficzne

Tak to widzę!
wystawa powarsztatowa

• wernisaż: piątek, 27 października 2017, godz. 12.00
  • Galeria Ossolińska
    wejście od dziedzińca
  • wstęp wolny

Pod koniec października w Galerii Ossolińskiej zaprezentujemy wystawę podsumowującą cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży z fotografii otworkowej.

Tak to widzę! to cykl warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży z terenu Dolnego Śląska. Pierwsza edycja projektu była inspirowana postacią Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej – żony słynnego „Kuriera z Warszawy”. W oparciu o część ekspozycji stałej Muzeum Pana Tadeusza – Misja: Polska i znajdujących się na niej eksponatów opracowaliśmy program warsztatów tradycyjnej fotografii artystycznej połączonych z interdyscyplinarnym nauczaniem.

Od połowy lipca do końca września tego roku przeprowadziliśmy 18 bezpłatnych warsztatów dla grup, które zgłosiły chęć udziału w projekcie. Zespół edukatorów z Muzeum Pana Tadeusza przyjechał we wskazane przez Was miejsca i w każdym z nich zorganizował dwugodzinne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie realizowali cały proces tworzenia fotografii – od zrobienia aparatu typu camera obscura, po wywołanie zdjęć w ciemni. W zajęciach wzięły udział dzieci i młodzież z różnych miejscowości w regionie, od Niechlowa na północy, poprzez Kudowę Zdrój przy granicy z Czechami i Domaniów pod Wrocławiem.

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie czasowej w Muzeum Pana Tadeusza, a ich autorów zaprosimy 27 października na wernisaż połączony ze zwiedzaniem wystawy. W ramach współpracy opłacimy koszty ich podróży do Wrocławia. Wystawie będzie towarzyszyła publikacja, w której zostaną umieszczone prace wszystkich uczestników projektu.

Pytania?
edukacja-mpt@ossolineum.pl
Kinga Łaska
tel. 71 75 50 653
Lucyna Kościelniak
tel. 71 75 50 655
Magdalena Musiał
tel. 71 75 50 651

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017.

patroni medialni: Świat Obrazu