Użytkownik Tadeusz napisał do Ciebie – warsztat twórczy

Użytkownik Tadeusz napisał do Ciebie
warsztat twórczy dla dorosłych

• czwartek, 1 lutego 2018, godz. 18.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@ossolineum.pl

Zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach cyklu Pracownia słowa i obrazu organizowane we współpracy z Katedrą Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu, które towarzyszy wystawie Różewicz. Bez tekstu. Podczas warsztatu pocztówka, poezja i martwa natura posłużą jako medium do tworzenia nowych więzi i zawierania znajomości.

Wielu obawia się spotkań z twórcami poezji. Jednak istnieje poeta, którego bać się nie trzeba, może nawet nie należy! Mowa o Tadeuszu Różewiczu. Proste zdania, proste słowa, codzienne sytuacje – tak poprzez wiersze komunikował się ze światem. A czy my możemy porozumiewać się dzięki poezji? Czy wiersz może być źródłem nowych znajomości? Znamy sposób, by udowodnić, że poezja może być tak współczesna, jak Internet i dostarczać tylu wrażeń, co rozmowa z nieznajomym.

Inspirację stanowi historia bogatej korespondencji Tadeusza Różewicza z przyjaciółmi i rodziną. Poeta wysyłał liczne pocztówki z miejsc, w których bywał – był to jego sposób na podtrzymywanie kontaktów, rodzaj analogowego MMS-a. Charakterystyczną cechą jego poezji jest prosta siła wyrazu. Często układał słowa sposób nieskomplikowany, można powiedzieć codzienny. Podczas warsztatu uwspółcześnimy sposób korzystania z poezji, pocztówki i martwej natury oraz sprawdzimy ich potencjał jako narzędzi komunikacyjnych.

koncepcja i realizacja  studenci przedmiotu Mediacja Sztuki na ASP we Wrocławiu: Ida Sielska, Palina Vashkevich, Jagoda Kolanus, Julia Tyszka, Oskar Kolbert, Michalina Staniszewska | Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

* * * *

patron medialny cyklu: O.pl Polski Portal Kultury

więcej informacji o cyklu: Pracownia słowa i obrazu