Warsztaty twórczego pisania z Danielem Odiją

Inne strony Rękopisu „Pana Tadeusza”
Warsztaty twórczego pisania dla dorosłych i młodzieży inspirowane twórczością Adama Mickiewicza

• 8 października 2017, godz. 10.00–16.00
    prowadzenie: Daniel Odija

Zachęcamy do udziału w warsztatach twórczego pisania organizowanych w Muzeum Pana Tadeusza w ramach wystawy czasowej Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza”. Poprowadzi je Daniel Odija, prozaik i dziennikarz, nominowany m.in. do Nagrody NIKE. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób piszących prozę, jak i poetów oraz dramaturgów. Zapraszamy dorosłych i młodzież.

Zgłoszenia

Zgłoszenia wraz z próbką tekstu (poezja, proza, dramat) o długości do 5000 znaków prosimy przesyłać na adres: wydarzenia@ossolineum.pl do 15 września 2017

Warsztaty bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.

O PROWADZĄCYM

Daniel Odija (ur. 1974) – prozaik, dziennikarz. Mieszka w Słupsku. Autor zbioru opowiadań Szklana huta (2005) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008) i Kronika umarłych (2010, nominacja do NIKE 2011). Tartak znalazł się finale Nagrody NIKE 2004, był także nominowany do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. Niech to nie będzie sen w roku 2009 był nominowany do Europejskiej Nagrody Literackiej. Odija jest także autorem słuchowisk, komentarzy do filmów dokumentalnych, libretta do baletu Sny o wolności oraz współscenarzystą krótkometrażowego filmu fabularnego Basia z Podlasia, który otrzymał pierwszą nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy 11. MFF t-mobile Nowe Horyzonty w 2011 roku. Autor dramatu Tartak – premiera 17 września 2004 roku w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (reż. Agnieszka Olsten). Na podstawie powieści Ulica powstał spektakl w reż. Ivo Vedrala (premiera w kwietniu 2016, Nowy Teatr w Słupsku). W czerwcu 2017 odbyła się premiera komiksu pt. Stolp autorstwa Daniela Odiji i rysownika Wojciecha Stefańca, który jest pierwsza częścią Tetralogii Bardo. Odija publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Playboyu” oraz antologiach literatury współczesnej. Jego książki ukazały się w przekładzie na język francuski, niemiecki i ukraiński. Wykładowca twórczego pisania m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

Fot. Błażej Wiśniowski

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.