Wydarzenia towarzyszące wystawie „Wspomnienie miłosnego święta”

Wspomnienie miłosnego święta

6 sierpnia – 18 września 2016

Już na początku sierpnia w Muzeum Pana Tadeusza będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę, która poprzez ślubną modę i obyczaje z PRL opowie o tęsknocie i nostalgii, a także o pamięci i zapominaniu. Wystawie Wspomnienie miłosnego święta” towarzyszyć będą: niewielka publikacja oraz oprowadzania kuratorskie, warsztaty dla dorosłych i dzieci, a także finisaż połączony z czytaniem wierszy Miłosza. Więcej o wystawie na naszej stronie.

Program wydarzeń towarzyszących

sobota, 6 sierpnia
godz. 18:00 | Wernisaż wystawy

niedziela, 14 sierpnia
godz. 12:00-14:00 | Drugie życie rzeczy – warsztat rodzinny

Podczas warsztatów wykorzystamy niepotrzebne przedmioty z PRL i nie tylko. Dzieląc je na części i składając w nowe całości, skonstruujemy wynalazki. Zajęcia poprowadzi rzeźbiarz i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - Tomasz Opania
- wydarzenie na Facebooku

godz. 15:00 | Oprowadzanie kuratorskie: Zuzanna Żubka-Chmielewska

sobota, 27 sierpnia
godz. 10:00-13:00 | Prucie halek, warsztat/performance dla kobiet w ramach cyklu „Otwarte Pracownie

Warsztaty zostaną poprowadzone w oparciu o techniki aktorskie, wizualizacje, kontakt z własnym ciałem oraz pracę z dźwiękiem, ruchem i ciszą. Uwieńczeniem pracy będzie realizacja performance nawiązującego do tematu wystawy. Zajęcia poprowadzi Joanna Rosa, aktorka, performerka, autorka projektów teatralnych oraz warsztatów artystycznych, która współpracuje m.in z Teatrem Polskim w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski, Muzeum Historii Żydów Polskich i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

niedziela, 28 sierpnia
godz. 15:00 | Oprowadzanie kuratorskie: Anna Straszewska

piątek, 9 września
16.00-20.00 | Suknia marzeń – ilustratorskie warsztaty dla dorosłych

brak miejsc

Podczas warsztatów skupimy się na sukni ślubnej i pokażemy prezentacje artystów i projektantów od lat 50. do 80. XX wieku. Zapoznamy uczestników, na czym polega wykorzystanie różnych technik artystycznych, jak akwarela, tusz, markery i kredki. Warsztaty poprowadzi Elena Ciuprina – ilustratorka i projektanta ubioru, która skończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizuje cykliczne autorskie warsztaty ilustracji modowej. Autorka ilustracji publikowanych w magazynach „Elle”, „K MAG”, „Digital Camera”, „Dew Magazine”, „Lounge”. Ilustruje teksty na platformie Fashion PR Talks.

sobota, 10 września
12.00-15.00 | Przygoda z modą - warsztaty rodzinne

Będziemy projektować rodzinną kolekcję mody. Młodsze dzieci otrzymają specjalnie przygotowane kolorowanki, a starsze będą mogły poćwiczyć rysowanie prostych sylwet i balowych kreacji. Warsztaty poprowadzi Elena Ciuprina – ilustratorka i projektanta ubioru, która skończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizuje cykliczne autorskie warsztaty ilustracji modowej. Autorka ilustracji publikowanych w magazynach „Elle”, „K MAG”, „Digital Camera”, „Dew Magazine”, „Lounge”. Ilustruje teksty na platformie Fashion PR Talks.

sobota, 17 września
12.00-14.00 | Zapomniane marzenia - warsztaty rodzinne

Podczas warsztatów podziałamy z fotografią i zasuszonymi kwiatami. Stworzymy własne kolaże sentymentalne. Postaramy się złapać ulotne wspomnienia wyjątkowych wydarzeń naszego życia.

sobota, 17 września
18.00 | Finisaż wystawy - czytanie Miłosza przez zaproszonych gości

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach i zapisy na warsztaty:
wydarzenia@ossolineum.pl