Muzealne warsztaty artystyczne dla przedszkoli

OFERTA MUZEALNYCH WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH DLA PRZEDSZKOLI NA SEZON 2018/2019

Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza to różnorodne działania o charakterze artystycznym, tematyką nawiązujące do ekspozycji, które rozwijają wrażliwość na sztukę, poczucie estetyki, kreatywność, pomysłowość, zdolności manualne, a także umiejętność współpracy w grupie. Wszystkie warsztaty dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

 • wiek uczestników
  dla dzieci w wieku od 3 lat
 • warsztaty artystyczne
  Działania artystyczne w sali warsztatowej poprzedzone krótkim zwiedzaniem wybranej części ekspozycji.
 • terminy
  wtorek–niedziela, 8.30–17.00 (pierwsza lekcja: 8.30, ostatnia lekcja: 15.00)
 • czas trwania
  75–90 minut
 • koszt warsztatów
  200 zł za grupę od 16 do 30 osób
  150 zł za grupę do 15 osób
 • English? Deutsch?
  Część lekcji i warsztatów może być przeprowadzona w językach angielskim lub niemieckim
 • grupy integracyjne
  Zajęcia dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych. W celu dostosowania zajęć prosimy o kontakt z koordynatorem Muzeum dostępnego:
  Monika Nowak
  monika.nowak@ssolinueum.pl | 71 75 50 652
 • grupy od 16 do 30 osób
  grupy od 16 do 30 osób dzielone są na dwie mniejsze, dla których zajęcia prowadzone są równolegle, w tym samym czasie, przez dwóch edukatorów; ze względu na konieczność podziału grup obecność dwóch opiekunów jest obowiązkowa.
 • Kontakt
  Dział Edukacji
  edukacja@ossolineum.pl
  tel. 71 75 50 651

Oferta specjalna dla szkół i przedszkoli

w ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Zakład Narodowy im. Ossolińskich wraz z Muzeum Pana Tadeusza zapraszają do skorzystania ze specjalnej oferty zajęć dla szkół i przedszkoli.
>>pełny opis oferty specjalnej

Tematy zajęć

 • Papier  Papierowe czary. Czerpanie papieru

Sale: Biblioteka, Rękopis i warsztatowa

Czy zastanawialiście się kiedyś, z czego jest zrobiony papier? Jaki jest proces jego powstawania? Na warsztatach dzieci zapoznają się z starodawną metodą czerpania papieru na sicie. Dodatkowo każdy arkusz zostanie ozdobiony suszonymi roślinami, kawałkami bibuły i innymi drobnymi elementami. W czasie warsztatów uczestnicy obejrzą też fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeusza


 • Kolorowy świat grafiki

   

Sale: wybrany fragment ekspozycji i sala warsztatowa

Dzieci zapoznają się z monotypią – wyjątkową techniką graficzną, która łączy w sobie malarstwo i rysunek. Jej cechą charakterystyczną jest to, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki, a efekty zaskakują nawet najbardziej doświadczonych artystów.


 • Mali garncarze. Warsztaty ceramiczne

   

Sale: Dom i sala warsztatowa

Dzieci najlepiej uczą się poprzez działanie. Z myślą o naszych najmłodszych muzealnych gościach przygotowaliśmy zajęcia, podczas których dzieci rozwiną swoje zdolności manualne i twórcze myślenie. Dzięki własnej aktywności i kontaktowi z plastycznym materiałem, jakim jest glina, poszerzą wrażliwość artystyczną. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają gliniane naczynia według własnego pomysłu.


 • Światłem malowan

Sale: wybrany fragment ekspozycji i sala warsztatowa

Czy można robić zdjęcia bez użycia aparatu fotograficznego? Co to znaczy światłoczuły? Czy można rysować światłem? Zapraszamy na przygodę z fotografią! Na zajęciach wykonamy fotogramy i zobaczymy, jak wygląda świat w błękitnych barwach.


* * * *

Kontakt

Dział Edukacji
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651