Muzealne warsztaty artystyczne dla przedszkoli

OFERTA MUZEALNYCH WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH DLA PRZEDSZKOLI NA SEZON 2018/2019

Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza to różnorodne działania o charakterze artystycznym, tematyką nawiązujące do ekspozycji, które rozwijają wrażliwość na sztukę, poczucie estetyki, kreatywność, pomysłowość, zdolności manualne, a także umiejętność współpracy w grupie. Wszystkie warsztaty dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

• wiek uczestników
    dla dzieci w wieku od 3 lat
  • warsztaty artystyczne
    Działania artystyczne w sali warsztatowej poprzedzone krótkim zwiedzaniem wybranej części ekspozycji.
  • terminy
    wtorek–niedziela, 8.30–17.00 (pierwsza lekcja: 8.30, ostatnia lekcja: 15.00)
  • czas trwania
    75–90 minut
  • koszt warsztatów
    200 zł za grupę od 16 do 30 osób
    150 zł za grupę do 15 osób
  • English? Deutsch?
    Część lekcji i warsztatów może być przeprowadzona w językach angielskim lub niemieckim
  • grupy integracyjne
    Zajęcia dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych. W celu dostosowania zajęć prosimy o kontakt z koordynatorem Muzeum dostępnego:
    Monika Nowak
    monika.nowak@ssolinueum.pl | 71 75 50 652
  • grupy od 16 do 30 osób
    grupy od 16 do 30 osób dzielone są na dwie mniejsze, dla których zajęcia prowadzone są równolegle, w tym samym czasie, przez dwóch edukatorów; ze względu na konieczność podziału grup obecność dwóch opiekunów jest obowiązkowa.
    Dział Edukacji
    edukacja@ossolineum.pl

Tematy zajęć

• Papier  Papierowe czary. Czerpanie papieru

Sale: Biblioteka, Rękopis i warsztatowa

Czy zastanawialiście się kiedyś, z czego jest zrobiony papier? Jaki jest proces jego powstawania? Na warsztatach dzieci zapoznają się z starodawną metodą czerpania papieru na sicie. Dodatkowo każdy arkusz zostanie ozdobiony suszonymi roślinami, kawałkami bibuły i innymi drobnymi elementami. W czasie warsztatów uczestnicy obejrzą też fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeusza

• Kolorowy świat grafiki

Sale: wybrany fragment ekspozycji i sala warsztatowa

Dzieci zapoznają się z monotypią – wyjątkową techniką graficzną, która łączy w sobie malarstwo i rysunek. Jej cechą charakterystyczną jest to, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki, a efekty zaskakują nawet najbardziej doświadczonych artystów.

• Mali garncarze. Warsztaty ceramiczne

Sale: Dom i sala warsztatowa

Dzieci najlepiej uczą się poprzez działanie. Z myślą o naszych najmłodszych muzealnych gościach przygotowaliśmy zajęcia, podczas których dzieci rozwiną swoje zdolności manualne i twórcze myślenie. Dzięki własnej aktywności i kontaktowi z plastycznym materiałem, jakim jest glina, poszerzą wrażliwość artystyczną. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają gliniane naczynia według własnego pomysłu.

• Światłem malowan

Sale: wybrany fragment ekspozycji i sala warsztatowa

Czy można robić zdjęcia bez użycia aparatu fotograficznego? Co to znaczy światłoczuły? Czy można rysować światłem? Zapraszamy na przygodę z fotografią! Na zajęciach wykonamy fotogramy i zobaczymy, jak wygląda świat w błękitnych barwach.

* * * *

Dział Edukacji